„Prędkościomierz zatrzymał się w okolicach 220 km/h”. Dwie osoby zginęły w koszmarnym wypadku. Prowadził 16-latek bez uprawnień

W zderzeniu osobowego audi i taksówki, do którego doszło we wtorek w nocy na ul. Bolesława Krzywoustego w Poznaniu, zginął 16-latek bez uprawnień do prowadzenia pojazdów i 21-letni taksówkarz – przekazała PAP policja.
 „Prędkościomierz zatrzymał się w okolicach 220 km/h”. Dwie osoby zginęły w koszmarnym wypadku. Prowadził 16-latek bez uprawnień
/ fot. Twitter - @@PolicjaWlkp

We wtorek około godz. 3:30 na nitce ul. Bolesława Krzywoustego prowadzącej do centrum Poznania Audi A6 uderzyło w znajdującą się w przydrożnej zatoce taksówkę marki Skoda Roomster. W wypadku zginęli kierowcy obu pojazdów.

 

 

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak przekazał PAP, że audi kierował pochodzący z powiatu średzkiego 16-latek, który nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów, a w skodzie przebywał 21-letni taksówkarz. Policjanci podejrzewają, że nastolatek mógł zabrać auto komuś z rodziny.

Jak podkreślił Borowiak, policjanci dysponują zapisem z monitoringu, który pomoże w ustaleniu dokładnych okoliczności wypadku. Przyznał, że audi prawdopodobnie jechało z bardzo dużą prędkością. – Wskazówka licznika zatrzymała się w okolicy prędkości 220 km/h. Czy z taką prędkością jechał, to obliczy biegły – zaznaczył policjant.

– Na pewno uderzenie było potężne, bo taksówkę z tej zatoki wyrzuciło na kilkadziesiąt metrów – dodał policjant. Borowiak wskazał, że ślady uderzenia były widoczne na obszarze przydrożnej zatoki, a nie pasie ruchu ul. Krzywoustego.

Po wypadku ul. Bolesława Krzywoustego w kierunku centrum Poznania była zablokowana przez kilka godzin. (PAP)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe