Dramat Anity Włodarczyk po incydencie ze złodziejem. Mistrzyni olimpijska potwierdziła fatalne wieści

– W tym sezonie na pewno już nie wystartuję – poinformowała w programie „Fakty po faktach” na antenie TVN24 polska mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk. Powodem jest poważna kontuzja mięśnia, której doznała kilka dni temu podczas pościgu za złodziejem, który próbował włamać się do jej samochodu.
 Dramat Anity Włodarczyk po incydencie ze złodziejem. Mistrzyni olimpijska potwierdziła fatalne wieści
/ fot. Citizen59 - Wikipedia CC BY-SA 3.0

Włamanie do samochodu zawodniczki

Anita Włodarczyk jest trzykrotną mistrzynią olimpijską, czterokrotną mistrzynią świata oraz wielokrotną rekordzistką świata, Europy i kraju w rzucie młotem. O włamaniu do jej auta poinformowała kilka dni temu w mediach społecznościowych. Nikt nie mógł wówczas przypuszczać, że kontuzja, której doznała, ścigając złodzieja, okaże się tak brzemienna w skutkach.

Czytaj więcej: Cudzoziemiec włamał się do auta Anity Włodarczyk. Bardzo źle trafił. „Oberwało mu się” [FOTO]

Włodarczyk: W tym sezonie na pewno już nie wystartuję

Czuję się bardzo dobrze, wczoraj przeszłam operację. To była taka adrenalina, że nawet tego bólu nie poczułam. Szybka operacja, czeka mnie dużo pracy na rehabilitacji – powiedziała Anita Włodarczyk. Poinformowała, że na pewno nie wystartuje na tegorocznych mistrzostwach świata, które miały odbyć się za pięć tygodni w Eugene, a także później w połowie sierpnia na mistrzostwach Europy.

– To były dla mnie dwie docelowe imprezy. W tym sezonie na pewno już nie wystartuję – podkreśliła. Jest to spowodowane zszyciem mięśnia, który teraz „musi się zrosnąć”. Mistrzyni dodała jednak, że jest pełna wiary i optymizmu.

– Mój cel na horyzoncie to Paryż 2024 i motywacja, żeby tę rehabilitację naprawdę super przejść – podsumowała Anita Włodarczyk.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe