Korupcja w Warszawie? Sprawę bada prokuratura. Nieoficjalnie: Będą dymisje

Z informacji Radia ZET wynika, że grupa kilku firm miała wręcz zmonopolizować zamówienia publiczne w jednej z miejskich firm. Śledztwo w tej sprawie postanowiła wszcząć prokuratura. Są także nowe ustalenia w tej sprawie.
 Korupcja w Warszawie? Sprawę bada prokuratura. Nieoficjalnie: Będą dymisje
/ YouTube, kanał Rafał Trzaskowski

„Trzecia kontrola warszawskiego ratusza potwierdza, że w miejskich przetargach Zarządu Terenów Publicznych od lat naruszano prawo zamówień publicznych” – donosi Radio ZET.

Urzędnicy z warszawskiego ratusza podkreślali, że dwukrotnie analizowali sprawę i nie znaleźli żadnych nieprawidłowości. Mimo wszystko całą sytuacją postanowiła zainteresować się prokuratura, która w poprzednim miesiącu wszczęła śledztwo w sprawie podejrzenia korupcji i zmowy przetargowej w ZTP. Ratusz przyjrzał się sprawie po raz trzeci i ocenił, że w ZTP przy zamówieniach faworyzuje się grupę kilku tych samych firm.

„(…) Ponownie należy ocenić, iż powyższe działania ZTP rażąco naruszyły zasadę konkurencyjności i wręcz świadczą o wyjątkowo preferencyjnym i uprzywilejowanym traktowaniu tych samych wykonawców” – napisali kontrolerzy ratusza.

Z kolei z nieoficjalnych informacji radia wynika, że prezydent Rafał Trzaskowski ma w związku z powstałą sytuacją przeprowadzić zmiany kadrowe.

Po doniesieniu związkowców z ZTP sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście. Śledztwo zostało wszczęte 16 maja. Dotyczy „dokonanego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków w toku organizowanych w ZTP postępowań o udzielenie zamówienia publicznego”. Do przestępstwa miałoby dojść poprzez wchodzenie w porozumienie z przedstawicielami podmiotów, biorących udział w postępowaniach przetargowych – czytamy na stronie Radia ZET.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe