Niemcy uchronią przed upadłością Gazprom Germania. Mowa o nawet 10 mld euro

Niemiecki rząd ogłosił, że wesprze finansowo spółkę Gazprom Germania, aby zapobiec jej upadłości i zapewnić bezpieczeństwo dostaw w kraju. Według nieoficjalnych informacji z kręgów rządowych mowa o około 9–10 miliardach euro.
 Niemcy uchronią przed upadłością Gazprom Germania. Mowa o nawet 10 mld euro
/ fot. YouTube / DW

Rząd w Berlinie ogłosił we wtorek, że wesprze miliardami euro spółkę Gazprom Germania – niemiecki oddział rosyjskiego giganta gazowego, który po rosyjskiej inwazji na Ukrainę znalazł się pod kontrolą państwa. Taka decyzja ma uchronić Niemcy przed problemami z dostawami energii.

Dążąc do zapewnienia bezpieczeństwa dostaw w Niemczech, niemiecki rząd zabezpieczy w dłuższej perspektywie zarząd powierniczy Gazpromu Germania i uchroni spółkę przed niewypłacalnością” – napisano w oficjalnym oświadczeniu.

Jak dodano, takie podejście pozwoli rządowi federalnemu mieć wpływ na część krytycznej infrastruktury energetycznej i zapobiec narażaniu bezpieczeństwa energetycznego kraju.

Według nieoficjalnych informacji z kręgów rządowych mowa o około 9–10 miliardach euro. Pomoc planowana jest za pośrednictwem państwowego banku rozwoju KfW.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe