Sprzeciw Turcji wobec wejścia Szwecji i Finlandii do NATO. Nowe informacje

Jak informuje w mediach społecznościowych "The Spectator Index", Turcja odrzuciła propozycję NATO trójstronnego spotkania ze Szwecją i Finlandią. 
 Sprzeciw Turcji wobec wejścia Szwecji i Finlandii do NATO. Nowe informacje
/ / Wikimedia Commons/Барвенковский/CC-BY-4.0

"PILNE: Turcja odrzuciła propozycję NATO trójstronnego spotkania ze Szwecją i Finlandią" - informuje The Spectator na Twitterze w środę po południu.

 

 

W niedzielę sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg stwierdził, że obawy dotyczące bezpieczeństwa podniesione przez Turcję w sprzeciwie wobec fińskiego i szwedzkiego wniosku o członkostwo w NATO mają swoje uzasadnienie. Słowa te padły w trakcie konferencji prasowej z prezydentem Finlandii Saulim Niinisto.

- To uzasadnione obawy. Chodzi tutaj o terroryzm, o eksport broni - mówił Stoltenberg, cytowany przez światowe agencje prasowe. Sekretarz przypomniał, że Turcja jest krajem NATO, który doświadczył najwięcej ataków terrorystycznych, wobec czego należy zgłaszane przez nią obawy traktować poważnie. Podkreślił także, iż ze względu na swoją strategiczną lokalizację między Europą a Bliskim Wschodem, Turcja jest kluczowym członkiem Paktu Północnoatlantyckiego.

Czytaj więcej: Stoltenberg: Tureckie obawy wobec dołączenia Szwecji i Finlandii do Sojuszu są uzasadnione


 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe