Hiszpańskie media: Transfer Lewandowskiego do FC Barcelony przesądzony! Podano datę

Według jednego z największych hiszpańskich dzienników "AS", przejście Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony jest już praktycznie przesądzone. Hiszpanie podali nawet datę, kiedy cała operacja zostanie sfinalizowana.
 Hiszpańskie media: Transfer Lewandowskiego do FC Barcelony przesądzony! Podano datę
/ PAP/Andrzej Lange

Opera mydlana z udziałem polskiego napastnika trwa od kilku miesięcy. Robert Lewandowski publicznie ogłosił, że zdecydował się nie przedłużyć kontraktu z Bayernem Monachium, mało tego: mimo, że kontrakt obowiązuje go teoretycznie jeszcze przez rok, już teraz postanowił zmienić klubowe barwy. 

– Na dziś pewne jest jedno - moja historia z Bayernem dobiegła końca. Po tym wszystkim, co wydarzyło się w ostatnich miesiącach, nie wyobrażam sobie dalszej, dobrej współpracy. Zdaję sobie sprawę, że transfer będzie najlepszym rozwiązaniem dla obu stron – mówił Lewandowski na konferencji prasowej w maju, podczas zgrupowania polskiej kadry.

Sęk jednak w tym, że Bayern Monachium nie specjalnie chce puścić polskiego napastnika. Władze klubu dość ostro odpowiedziały Lewandowskiemu przypominając mu, że jego kontrakt jest ważny jeszcze przez rok. W efekcie polski piłkarz zmienił ton, którym wypowiadał się w mediach, a wiele wskazywało na to, że jego odejście z Niemiec w tym roku stanęło pod dużym znakiem zapytania.

Czytaj więcej: "Nie wiem czy odejdę. Nie chcę dolewać oliwy do ognia". Lewandowski zmienia narrację

Sensacyjne doniesienia hiszpańskich mediów

Tymczasem w środę hiszpański "AS" informuje, że transfer polskiego napastnika ma zostać sfinalizowany w przeciągu najbliższych dni. 

"Kapitan reprezentacji Polski ma dołączyć do ekipy z Camp Nou już 11 lipca i natychmiast rozpocząć z nową drużyną przygotowania do nowego sezonu. Zarówno władze Barcelony, jak i trener Xavi są przekonani, że tak właśnie będzie" - informuje "AS".


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe