Niespodziewanie. Scholz, Macron i Draghi w Kijowie

Premier Włoch Mario Draghi, prezydent Francji Emmanuel Macron i kanclerz Niemiec Olaf Scholz są w drodze do Kijowa - podała włoska agencja ADNKronos.
Emmanuel Macron Niespodziewanie. Scholz, Macron i Draghi w Kijowie
Emmanuel Macron / EPA/GONZALO FUENTES / POOL MAXPPP OUT Dostawca: PAP/EPA

W czwartek Scholz, Macron i Draghi mają się spotkać z Wołodymyrem Zełenskim.

Według włoskiej agencji trzej liderzy mają wieźć "mocne przesłanie solidarności z Zełenskim i narodem ukraińskim". Mają rozmawiać również o sprawie odblokowania eksportu ukraińskiego zboża.

Czytaj również: [Tylko u nas] Grzegorz Kuczyński: Trzej jeźdźcy Apokalipsy, czyli kto i z czym wybiera się do Kijowa

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz planuje udać się do Kijowa; we wspólnej podróży mają wziąć udział także prezydent Francji Emmanuel Macron i premier Włoch Mario Draghi – podawał w sobotę „Bild am Sonntag”.

Macron, Scholz i Draghi udający się do Kijowa na rozmowy z Zelenskim bez zabrania Dudy to prawdopodobnie najgłupszy polityczny błąd przywódców państw zachodnich od czasu, gdy Merkel i Macron zdecydowali się w 2021 r. na zorganizowanie szczytu z Putinem, nie zadając sobie trudu skonsultowania się najpierw z państwami UE graniczącymi z Rosją

– komentował były prezydent Estonii Toomas Hendrik Ilves na Twitterze.

 

Dzwonili do Putina, jadą do Kijowa

Wybierający się do Kijowa przywódcy są powszechnie krytykowani za ożywione kontakty i obronę interesów Kremla. Wyjątkowo ambiwalentnie zachowują się Niemcy pod przewodnictwem kanclerza Olafa Scholza, jednak i Emmanuel Macron jest przedmiotem drwin ze strony rosyjskich propagandystów ze względu na swoje liczne telefony do kremlowskiego satrapy.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe