Petru kontra Kaczyński. Jest decyzja Sądu Najwyższego

Ryszard Petru kontra Jarosław Kaczyński w sądzie. Jaka jest decyzja Sądu Najwyższego w sprawie skargi kasacyjnej złożonej przez prezesa PiS?
 Petru kontra Kaczyński. Jest decyzja Sądu Najwyższego
/ YouTube: Fakt, TVP.info

Ryszard Petru za pośrednictwem mediów społecznościowych ogłosił triumf w sądowej konfrontacji z Jarosławem Kaczyńskim. Przedmiotem postępowania był wpis byłego posła, który zamieścił w 2019 roku po ujawnieniu przez "GW" taśm dotyczących Srebrnej.  

„Żaden z Jarosława Kaczyńskiego biznesmen. Człowiek, który zleca wykonanie prac i po roku nie płaci jest po prostu oszustem” – napisał 30 stycznia 2019 roku były lider Nowoczesnej na swoim koncie na Twitterze.

W związku z tym Jarosław Kaczyński postanowił skierować sprawę do sądu. Sąd Okręgowy orzekł, że Ryszard Petru powinien przeprosić Jarosława Kaczyńskiego w związku ze słowami, które użył wobec niego w swoim wpisie. Innego jednak zdania był już Sąd Apelacyjny, który stwierdził, że Petru nie musi przepraszać Jarosława Kaczyńskiego.

Z kolei teraz Ryszard Petru na Twitterze poinformował, że Sąd Najwyższy odrzucił wniosek prezesa Prawa i Sprawiedliwości, który dotyczył skargi kasacyjnej.

– Znów wygrałem z Jarosławem Kaczyńskim. Sąd Najwyższy odrzucił jego wniosek o skargę kasacyjną. Musi teraz przelać na mój rachunek 360 zł jako zwrot kosztów postępowania. A chodzi cały czas o ten sam tweet - napisał Ryszard Petru na Twitterze.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe