Monika Olejnik kontra Telewizja Polska. Sąd wydał wyrok

Monika Olejnik zmierzyła się z Telewizją Polską w sądzie. Wiadomo już jaki zapadł werdykt.
 Monika Olejnik kontra Telewizja Polska. Sąd wydał wyrok
/ YouTube: gazeta.pl

Dziennikarka TVN – Monika Olejnik wygrała proces z TVP. Przedmiotem postępowania w tej sprawie był materiał wyemitowany przez telewizję publiczną, gdzie skupiono się na kamienicy, w której mieszka znana dziennikarka.

Materiały wyemitowane przez publicznego nadawcę sugerowały, że kamienica, w której mieszka Olejnik, była powiązana z procederem złodziejskiej prywatyzacji. W związku z takim obrotem spraw Monika Olejnik postanowiła oskarżyć TVP o naruszenie jej dóbr osobisty.

Sąd uznał, że materiały TVP były nieprawdziwie i nieuprawnione. Sąd wskazał także, że kupno mieszkania przez Olejnik było uczciwe i odbyło się bez wad prawnych. Dodatkowo sąd stwierdził, że dziennikarze odpowiedzialni za materiał naruszyli standardy pracy dziennikarskiej.

Na podstawie orzeczenia sądu Telewizja Polska ma przeprosić Monikę Olejnik - dwa razy w Wiadomościach TVP 1 i cztery razy w TVP Info. Plansze z przeprosinami mają zostać także wyemitowane  przed audycjami w VOD TVP. To jednak nie koniec. Sąd zasądził także wpłacenie po 25 tys. zł na rzecz Caritas i Fundacji TVN. Wyrok jest nieprawomocny.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe