Kijów mieli zająć w 12 godzin. Ukraiński rząd miał uciec. Wyciekły plany Rosjan?

Z informacji podanych przez Ministra Obrony Ukrainy Ołeksija Reznikowa wynika, że przy przeszukaniu jednego z poległych rosyjskich oficerów znaleziono dokument, w którym miały zostać zapisane cele militarne Rosji. Co dokładnie wynika z uzyskanych na tej podstawie informacji?
 Kijów mieli zająć w 12 godzin. Ukraiński rząd miał uciec. Wyciekły plany Rosjan?
/ PAP/Mykola Kalyeniak

Ołeksij Reznikow cytowany przez CNN, przekazał, że z uzyskanych dokumentów ma wynikać, że Rosjanie liczyli na to, że Kijów zostanie przez nich zdobyty w zaledwie 12 godz. od rozpoczęcia inwazji na Ukrainę. Dodatkowo według ukraińskiego ministra – Kreml szacował, że ukraiński rząd ucieknie że stolicy w ciągu 72 godzin.

- Szczerze mówiąc, nasi partnerzy z różnych stolic świata też byli naiwni. Mówili nam: "inwazja jest nieunikniona, a wy padniecie. Macie tylko 72 godziny". Dlatego nie dali nam ciężkiej broni - dodał Reznikow.

- Wyzwolimy wszystkie nasze terytoria, wszystkie, w tym Krym. Krym jest dla Ukrainy strategicznym celem, ponieważ jest ukraińskim terytorium (…) Ale będziemy to robić krok po kroku - mowił ukraiński szef obrony.

Z przytaczanych słów Reznikowa wynika również, że Ukraińcy w pierwszej kolejności będą starać się ustabilizować przebieg wydarzeń w terenie. Następnym krokiem ma być wypchnięcie Rosjan na miejsca zajmowane przez nich przed rozpoczęciem inwazji.

- Dopiero wtedy Ukraina będzie rozmawiała z partnerami o wyzwalaniu terytoriów okupowanych wcześniej, w tym Krymu - wyjaśnił.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe