Media: Partia Kukiza może zniknąć. Chodzi o poważne niedopatrzenie

Partia Kukiz'15 zostanie wykreślona z ewidencji? Formacja Pawła Kukiza miała dopuścić się bardzo poważnego niedopatrzenia. Wiadomość na ten temat podała "Rzeczpospolita".
 Media: Partia Kukiza może zniknąć. Chodzi o poważne niedopatrzenie

Z informacji mediów wynika, że Paweł Kukiz może stracić partię. Powodem takiej sytuacji ma być poważne niedopatrzenie w kręgach formacji Kukiz'15, które zgodnie z obowiązującym prawem może zostać wykreślona z ewidencji. Jaki jest tego powód?

Z informacji podanych przez „Rzeczpospolitą” przyczyną takiego stanu rzeczy ma być brak złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021 przez Kukiz'15. „Rz” podkreśla, że taki obowiązek ciąży także na partiach, które nie mają dochodów i wydatków. W tej sytuacji kara może być bardzo surowa.

Zgodnie z ustawą „w przypadku niezłożenia przez partię polityczną sprawozdania w terminie (…) Państwowa Komisja Wyborcza występuje do sądu z wnioskiem o wykreślenie wpisu tej partii z ewidencji”, natomiast sąd „po przeprowadzeniu rozprawy wydaje postanowienie”.

W tej sytuacji z pytaniem do Pawła Kukiza zwróciła się „Rzeczpospolita”. Według lidera partii wykreślenie jego ugrupowania z rejestru nie stanowi problemu.

– Założyć chcieli ją działacze. Powiedziałem im: „Jeśli chcecie, to zakładajcie i pilnujcie formalności”. (…) Tworzenie partyjnych molochów nigdy mnie nie interesowało. Wręcz przeciwnie – przeszedłem do polityki, by walczyć z bolszewicką konstrukcją, jaką mają wszystkie duże partie w naszym kraju – powiedział.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe