„KAMIENIOŁOWANIE zacznijmy od siebie”. Dziennikarka TVN Style broni Piotra Kraśki

„Może kamieniołowanie zacznijmy od siebie. I fakturki na paliwo w drodze na wakacje” – broni dziennikarza „Faktów” TVN Olga Legosz z TVN Style. Piotr Kraśko będzie jej za to wdzięczny?
 „KAMIENIOŁOWANIE zacznijmy od siebie”. Dziennikarka TVN Style broni Piotra Kraśki
/ fot. YouTube

Kilka dni temu o Piotrze Kraśko zrobiło się znów głośno, bowiem portal tvp.info przekazał, że „prezenter «Faktów» TVN, a wcześniej twarz «Wiadomości» TVP, nie płacił podatków”.

„Wykrycie nieuczciwego podatnika było możliwe dzięki uruchomieniu w 2016 r. przez rząd PiS tzw. Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK). To nowoczesny system pozwalający m.in. na sprawdzenie, czy od wystawionych faktur przedsiębiorca uiścił należności skarbowe” – twierdzi portal tvp.info.
Z kolei w środę prokuratura uzgodniła z dziennikarzem, że zapłaci karę 100 tys. zł za prowadzenie samochodu bez uprawnień.

„Kamieniołowanie”?

Do dyskusji na temat postawy dziennikarza „Faktów” TVN postanowiła włączyć się Olga Legosz, jedna z prowadzący „Miasto Kobiet” na antenie TVN Style.

„Piotr jest mężem mojej przyjaciółki i nic tego nie zmieni. Karolina to moja przyjaciółka, mama, która pracuje, bo lubi i ma tego świetne efekty: stajnia i wyniki sportowe chłopców. Dzisiaj dla mnie ważne jest, żeby jej mąż był zdrowy, silny i żeby wstał robić swoje. Piotr jest niezwykle zdolnym dziennikarzem. Ma świetny warsztat pracy. I ta jego siła jest też jego słabością, bo dostaje ze 100 razy mocniej od reszty” – napisała.
„Czy podoba mi się, że nie płacił podatków? Nie. Nie podoba mi się bardzo. Moje stanowisko co do podatków jest znane. Ale gnojenie dzisiaj człowieka za to, co zrobił 5 lat temu, jest dla mnie przesadzone. Więc ode mnie nie będzie, lubię Piotra, ale… Nie ma: ale. Ja po prostu cenię Piotrka. I nie będę teraz udawać, że nie, bo akurat wiatr tak wieje” – dodała.

„Ludzie widzą Piotrka jako profesjonalistę na ekranie. Ja widzę faceta, który zrobi wiele, żeby rodzina dostała wszystko. Nie chcę go tłumaczyć, bo tego, co zrobił, wytłumaczyć się nie da inaczej niż głupotą. Sama jestem człowiekiem, popełniam błędy i nie chciałabym być dzisiaj sądzona za te, za które już zapłaciłam 5 lat temu. I dzisiaj do wszystkich, którzy stali blisko jego światła, a dzisiaj komentują oburzeni, mówię: popracujcie nad swoim warsztatem pracy. Da się awansować inaczej niż przez gnojenie konkurencji” – oceniła.

Legosz odniosła się także do wiadomości jednego z internautów, który skrytykował ją za „przymykanie oka” na wybryki znajomych. Kobieta odpowiedziała, że ma bardzo różnorodne grono znajomych, a Kraśko zapłacił już wszystkie należności wobec państwa.

 „Jak widać, mam też znajomego, który 5 lat temu nie płacił podatków. Jednak chciałam zauważyć, że zapłacił je 5 lat temu. Z odsetkami i wszystkim, co jest należne w takiej sytuacji. I tak płaćmy podatki. Zwiększajmy kary za ich niepłacenie. I sprawdzajmy wszystko lepiej. Ale może kamieniołowanie zacznijmy od siebie. I fakturki na paliwo w drodze na wakacje” – czytamy.

„Myślicie, że Kraśko będzie jej wdzięczny? Może przy okazji wytłumaczy koleżance dziennikarce, że pisze się «kamienowanie», bo «kamieniołowanie» to mógł uprawiać co najwyżej Fred Flinstone…” – komentuje ironicznie wpis gwiazdorki TVN Style serwis pudelek.pl.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe