Witold Waszczykowski: "Kamienie milowe" to pułapka

Państwa członkowskie Unii Europejskiej zatwierdziły polski Krajowy Plan Odbudowy – przekazało w piątek PAP źródło unijne. Decyzja została podjęta na posiedzeniu ministrów finansów państw UE w Luksemburgu. Jednak warunkiem wypłat jest realizacja przez Polskę tzw. "kamieni milowych".
Witold Waszczykowski Witold Waszczykowski:
Witold Waszczykowski / Wikipedia CC BY-SA 2,0 EU2017EE Estonian Presidency

„Polski plan (KPO – PAP) zawiera kamienie milowe związane z ważnymi aspektami niezależności sądownictwa, które mają szczególne znaczenie dla poprawy klimatu inwestycyjnego i stworzenia warunków dla skutecznej realizacji. (…) Polska musi wykazać, że te kamienie milowe zostały osiągnięte przed dokonaniem jakichkolwiek wypłat w ramach Funduszu Odbudowy”

- pisała KE 1 czerwca w specjalnym komunikacie.

- Jest to pewna pułapka, bo tu nie chodzi o praworządność czy wymiar sprawiedliwości. Rozgrywa się tu przede wszystkim pojedynek ideologiczny. To się nie skończy, ponieważ nie jest to konflikt merytoryczny, ale jest to konflikt ideologiczny. W tego typu konflikcie nie ma kompromisów, dlatego też obawiam się, że będziemy mieć do czynienia z nieustającym potokiem kamieni milowych, które będą podstawą do ciągłego rozliczania nas

- mówił były minister spraw zagranicznych w rządzie PiS Witold Waszczykowski w Poranku "Siódma9"


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe