„Polska zamierza zaakceptować kult Bandery”. Skandaliczny tekst Onetu. Jest reakcja MSZ

Nikt w polskim rządzie nie zamierza zapominać o zbrodniach popełnianych na polskim narodzie. Na pewno w naszej formacji politycznej nie ma takich pokus, by o tym zapomnieć – odpowiedział na tekst opublikowany na łamach serwisu Onet wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.
Paweł Jabłoński „Polska zamierza zaakceptować kult Bandery”. Skandaliczny tekst Onetu. Jest reakcja MSZ
Paweł Jabłoński / fot. gov.pl

Były dyplomata, a obecnie publicysta portalu Onet Witold Jurasz opublikował tekst, w którym zasugerował, że „Polska zamierza zaakceptować kult Bandery”.

„Według informacji uzyskanych przez Onet z dwóch niezależnych źródeł w dyplomacji, władze Polski podjęły decyzję, żeby w relacjach z Ukrainą wyciszyć spór o gloryfikację Stepana Bandery i przestać przeciwko temu kultowi protestować. To mina podłożona pod stosunki polsko-ukraińskie”

– czytamy.

Jurasz napisał, że „Polska miałaby od tej chwili ograniczyć się do sprzeciwu wobec kultu naczelnego dowódcy Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) Romana Szuchewycza oraz dowódcy UPA na Wołyniu Dmytro Klaczkiwskiego ps. Kłym Sawur, bezpośrednio odpowiedzialnych za mordowanie Polaków”.

Jest odpowiedź wiceszefa MSZDo tekstu opublikowanego na łamach Onetu odniósł się w rozmowie z serwisem wPolityce.pl wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński, który stwierdził, że autor tekstu „bardzo często podawał nieprawdziwe informacje, opowiadał różne historie, które nie miały nic wspólnego z prawdą”.

Dokładnie tak jest też tym razem. Onet, to nie jest generalnie zbyt wiarygodne źródło, jeśli chodzi o polską politykę zagraniczną. Warto uważać na takie niewiarygodne źródła

– powiedział Jabłoński.

– W tym wypadku odpowiedź jest bardzo prosta: nikt w polskim rządzie nie zamierza zapominać o zbrodniach popełnianych na polskim narodzie. Na pewno w naszej formacji politycznej nie ma takich pokus, by o tym zapomnieć – dodał


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe