Zbigniew Ziobro wbija szpilę premierowi. „Wraz z odejściem Beaty Szydło skończyło się…”

Czy polityka ustępstw wzmocniła Polskę? Dziś sądownictwo, jutro likwidacja polskiej energetyki węglowej, pojutrze samochody diesla i benzynowe, a dalej? – zapytał na Twitterze szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
 Zbigniew Ziobro wbija szpilę premierowi. „Wraz z odejściem Beaty Szydło skończyło się…”
/ fot. gov.pl

99 procent tych kamieni milowych jest absolutnie w interesie Polski. Ten jeden procent, czyli tzw. kamienie dotyczące wymiaru sprawiedliwości. Wiecie co? Reformujemy już ten wymiar sprawiedliwości siódmy rok. Ja bym nie chciał umierać za wymiar sprawiedliwości. Naprawdę. Nie opłaca się. Opłaca się utrzymać przede wszystkim suwerenność Polski, to jest dziś najważniejsze. KPO i całe środki unijne, które są zależne także od tego programu, służą wzmocnieniu naszej suwerenności

– przekonywał w piątek uczestników zjazdu klubów „Gazety Polskiej” szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki.

Jak dodał, „wszyscy, którzy próbują rozpętać histerię wokół tzw. kamieni milowych mylą się i nie tylko są w błędzie, ale właśnie leją wodę na młyn ruskiej propagandzie”.

Zbigniew Ziobro odpowiadaDo słów polskiego premiera odniósł się w niedzielę na Twitterze minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który stwierdził, że „wraz z odejściem Beaty Szydło [ze stanowiska premiera - przyp. red.] skończyło się zielone światło dla zmian w sądownictwie”.

„Czy polityka ustępstw wzmocniła Polskę? Dziś sądownictwo, jutro likwidacja polskiej energetyki węglowej, pojutrze samochody diesla i benzynowe, a dalej? Ustępstwa rodzą tylko wilczy apetyt UE”

– napisał.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe