Punkt recepcyjny dla uchodźców w gdańskim budynku Solidarności zakończył działanie

Punkt został uruchomiony przez NSZZ „Solidarność” wspólnie z Urzędem Wojewódzkim w Gdańsku i był przystosowany do czasowego pobytu Ukraińców uciekających przed wojną.
Gdański budynek NSZZ
Gdański budynek NSZZ "Solidarność" / fot. własne

W piątek 10 czerwca zakończył funkcjonowanie punkt recepcyjny dla uchodźców z Ukrainy w gdańskim budynku Solidarności. Przez 3 miesiące od marca br. służył uchodźcom z Ukrainy jako miejsce pobytu czasowego.

Punkt został uruchomiony przez NSZZ „Solidarność” wspólnie z Urzędem Wojewódzkim w Gdańsku i był przystosowany do czasowego pobytu Ukraińców uciekających przed wojną. Nadzór nad całością przedsięwzięcia sprawował Urząd Wojewódzki, natomiast Region Gdański NSZZ „Solidarność” zabezpieczył pomieszczenia socjalne oraz zaplecze sanitarne i socjalne oraz opiekę wolontariuszy.

– Dla nas to oczywiste, Solidarność zobowiązuje – powiedział podczas otwarcia punktu Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego KK, i przypomniał, że Związek uruchomił wszystkie swoje struktury do organizowania pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy. Zorganizowano zbiórki pieniężne i rzeczowe, a także udostępniono gościom z Ukrainy ośrodki „S” w Spale i Jarnołtówku.

Punkt recepcyjny, który działał w budynku Solidarności, obejmował m.in. salę Akwen, salę balkonową, pomieszczenia socjalne, zaplecze sanitarne i kuchenne. Znajdowało się tam blisko 50 łóżek polowych.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe