„Michnik chyba chory”. „GW”: „Upada mit o ksenofobii Polaków”

„Upada mit o ksenofobii Polaków” – obwieszcza „Gazeta Wyborcza” w poniedziałkowej publikacji, budząc niemałe rozbawienie wśród internautów. 
 „Michnik chyba chory”. „GW”: „Upada mit o ksenofobii Polaków”
/ Wikipedia CC BY-SA 3.0 / Adrian Grycuk

W poniedziałkowej publikacji „Gazeta Wyborcza” z niemałym zdziwieniem odnotowuje fakt, że Polacy pomagają uchodźcom z Ukrainy. 

„Upada mit o ksenofobii Polaków. (…) Aż 73,5 proc. ankietowanych przez pracownię Kantar przyznało, że pomagało uchodźcom z Ukrainy. Polacy nie boją się, że Ukraińcy zabiorą im pracę albo że zagrożą ich tradycjom” – pisze „GW”. Publikacja podaje dane Straży Granicznej, która poinformowała, że od początku wojny granicę Polski z Ukrainą przekroczono ponad 4 mln razy.

„W pierwszych dniach rosyjskiej agresji Polacy masowo ruszyli na granicę, by pomóc potrzebującym. (…) Te obrazki zostaną z nami na zawsze: ukraińskie kobiety, dzieci i seniorzy witani w Polsce z otwartymi ramionami, rzesze wolontariuszy z gorącymi napojami i jedzeniem, pierwsza pomoc medyczna i – co być może najważniejsze – tysiące ludzi, którzy bezinteresownie oferowali bezpieczny dach nad głową oraz pomoc” – opisuje temat „Wyborcza”.

Reakcje internautów

Publikacja spotkała się na Twitterze ze sporym rozbawieniem. Zważywszy na fakt, że medium prowadzone przez Adama Michnika od wielu lat starało się ukazywać swoim czytelnikom Polskę jako kraj co najmniej ksenofobiczny, powyższy tekst spotkał się z niemałym zaskoczeniem.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
„Białoruska opozycja zaczęła dopuszczać do siebie myśl, że protest pokojowy już się wyczerpał” Wiadomości
„Białoruska opozycja zaczęła dopuszczać do siebie myśl, że protest pokojowy już się wyczerpał”

„Białoruska opozycja zaczęła dopuszczać do siebie myśl, że protest pokojowy już się wyczerpał i nie należy wzbraniać się przed tym, że trzeba będzie zademonstrować siłę, albo na jakimś etapie w przyszłości jej użyć. Jest to wręcz kopernikański przewrót w myśleniu białoruskiej opozycji. Wcześniej, jeśli takie pomysły się pojawiały, to ich autorzy byli szufladkowani jako prowokatorzy i osoby chcące zaszkodzić, a nie pomóc” - powiedział w Poranku „Siódma9” redaktor Michał Potocki („Dziennik Gazeta Prawna”).

Niemcy: Scholz przed komisją śledczą. Kanclerz nie pamięta rozmów z podejrzanym w aferze podatkowej Wiadomości
Niemcy: Scholz przed komisją śledczą. Kanclerz "nie pamięta" rozmów z podejrzanym w aferze podatkowej

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz stanął w piątek przed komisją śledczą parlamentu Hamburga, aby wyjaśnić, czy jako burmistrz miasta w latach 2011-2018 miał wpływ na decyzję o umorzeniu podatku w wysokości 47 mln euro prywatnemu bankowi Warburg. Scholz zaprzeczył by doszło do wykorzystania „wpływów politycznych” i dodał, że rozmów z głównym podejrzanym, szefem banku Christianem Oleariusem „nie pamięta”.

Robimy dym! Burza na Facebooku z powodu martwego bociana znad Odry. Tyle, że fotografia jest z 2013 roku Wiadomości
"Robimy dym"! Burza na Facebooku z powodu "martwego bociana znad Odry". Tyle, że fotografia jest z 2013 roku

Do sieci społecznościowych trafiło zdjęcie martwego bociana, który miał rzekomo paść ofiarą katastrofy ekologicznej, jaka w ostatnim czasie miała miejsce na Odrze. Sęk jednak w tym, że cała afera jest budowana na fake newsie - zdjęcie pochodzi bowiem z 2013 roku.

Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe