Polityk PO o Trzaskowskim: „Taki był ładny, amerykański, a wyszedł z niego wieśniak”

Na łamach tygodnika „Wprost” pojawił się artykuł dot. prób wypracowania porozumienia przez Donalda Tuska z Rafałem Trzaskowskim. Jeden z polityków PO bez ogródek podsumował aferę z „dupiarzem”, przez którą prezydent stolicy poniósł poważne straty wizerunkowe.
 Polityk PO o Trzaskowskim: „Taki był ładny, amerykański, a wyszedł z niego wieśniak”
/ screen YT

Według „Wprost” Rafał Trzaskowski marzy o posadzie w… Komisji Europejskiej. Miałby tam trafić w roli unijnego komisarza. Właśnie ta kwestia rzekomo ma być tematem negocjacji pomiędzy Tuskiem a Trzaskowskim, bo w przypadku zmiany władzy po wyborach to właśnie premier decyduje, kogo z Polski skierować na to stanowisko.

Słyszałem, że Trzaskowski chce zostać unijnym komisarzem. A po wyborach, jeśli zmieni się władza, to Donald Tusk jako premier będzie decydował, kogo tam wysłać z Polski – komentuje dla „Wprost” jeden z polityków PO, podsumowując jednocześnie aferę z „dupiarzem”, która sprowadziła na Trzaskowskiego poważny kryzys wizerunkowy. W opinii polityka Trzaskowski po aferze „spuścił z tonu”.

Taki był ładny, amerykański, a wyszedł z niego wieśniak – złośliwie skomentował rozmówca tygodnika. 

W rozmowie poruszono również temat dwóch niejako konkurencyjnych wydarzeń, z których jedno organizuje otoczenie Rafała Trzaskowskiego – Campus Polska Przyszłości, a drugie otoczenie Donalda Tuska – Meet Up. 

TVN24 będzie relacjonował Campus tylko wtedy, kiedy Tusk na niego przyjedzie – dosadnie podsumował polityk PO. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe