Radio ZET nieoficjalnie: Rekonstrukcja rządu w środę. Ma odejść Kaczyński. Jest nowe nazwisko

W najbliższą środę, 23 czerwca dojdzie do rekonstrukcji rządu, w wyniku której stanowisko ma stracić m.in. wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński - donosi Radio ZET.
Od lewej: Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki Radio ZET nieoficjalnie: Rekonstrukcja rządu w środę. Ma odejść Kaczyński. Jest nowe nazwisko
Od lewej: Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki / Flickr.com / Archidiecezja Krakowska Biuro Prasowe

Jak przekazuje Radio ZET, Jarosław Kaczyński zwolni stanowisko wicepremiera i przewodniczącego Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych. Jego miejsce zajmie minister Mariusz Błaszczak, która zachowa przy tym posadę szefa Ministerstwa Obrony Narodowej.

Według radia, awans ma uzyskać sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Zbigniew Hoffman. Zdaniem stacji, polityk ma zostać ministrem. Wciąż jednak brak informacji, czy zostanie ministrem konstytucyjnym, czy ministrem w Kancelarii Premiera. Dotychczas Hoffman w KPRM był zastępcą Michała Dworczyka.

"Mój pobyt w rządzie nie będzie miał wielkiego sensu"

Zamiaru odejścia z rządu Jarosław Kaczyński nigdy nie ukrywał – w marcu stwierdził, że do rządu dołączył tylko celem spełnienia "pewnych zadań".

– Jeżeli je wykonam, to mój pobyt w rządzie nie będzie miał jakiegoś wielkiego sensu. Natomiast w partii jest bardzo wiele do zrobienia

– mówił Jarosław Kaczyński cytowany przez portal gazeta.pl.

CZYTAJ TEŻ: Zapadł wyrok ws. Niesiołowskiego. Zarzucano mu korupcję i przyjmowanie korzyści w postaci usług seksualnych


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe