Czym kierować się przy wyborze monitora do pracy?

Ergonomia pracy w biurze to podstawa. Wiele godzin spędzonych przed ekranem komputera to spore obciążenie dla organizmu. Należy zadbać o stworzenie odpowiedniego stanowiska pracy. Znaczenie mają oczywiście właściwie dobrane krzesło i biurko. Istotne jest także to, aby wyposażyć się w odpowiedni monitor. Musi on znajdować się we właściwej odległości od oczu. Jest wiele kwestii, na które należy zwracać uwagę przy wyborze monitora do pracy.
 Czym kierować się przy wyborze monitora do pracy?
/ fot. partnera

Jaki będzie dobry monitor do pracy?

Osoby decydujące się na zakup monitora do pracy powinny zwracać uwagę przede wszystkim na przekątną ekranu. Minimalna rozdzielczość to Full HD. Jeśli ktoś potrzebuje monitora do pracy z grafiką, to należy postawić na model 4K. Kolejną kwestią są szerokie kąty, co przekłada się na komfort użytkowania. Nie bez znaczenia będzie także matryca, która ma zapewniać właściwy kontrast i świetną widoczność. Zawsze powinno się mieć na uwadze to, czy monitor zapewnia jak najlepsze odwzorowanie kolorów i szybki czas reakcji. Monitor do pracy powinien być w pełni regulowany, tzn. powinien posiadać możliwość zmiany wysokości i kąta pochylenia. Wszystko to sprawia, że możliwe staje się dostosowanie urządzenia do swoich indywidualnych potrzeb. Nie może być też problemu z obracaniem monitora, najlepiej o 360 stopni.


Bardzo ważną kwestią w przypadku każdego monitora do pracy jest to, aby zapewniał oczom ochronę. Nowoczesne modele są wzbogacone o różne technologie, które przykładowo redukują jasność ekranu czy blokują niebieskie światło. Podczas wybierania monitora powinno się zwracać uwagę na częstotliwość odświeżania, rodzaj i ilość dostępnych złączy. Mile widziane będzie zakrzywienie, co przeciwdziała problematycznym refleksom. Poprawia się także pole widzenia. W przypadku monitora służącego do pracy, przed którym spędza się wiele godzin dziennie, nie należy nadmiernie oszczędzać. Lepiej dopłacić i kupić produkt dobrej jakości, który spełnia zasady ergonomii. Przełoży się to na komfort użytkowania. Mając kody rabatowe Neonet lub do innego sklepu z elektroniką, nie trzeba ponosić wysokich kosztów zakupu.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe