Kongres 590 „Łączymy wszystkich" z udziałem PGE

22 czerwca rozpocznie się Kongres 590, którego hasłem przewodnim będzie „Łączymy wszystkich". W wydarzeniu weźmie udział Grupa PGE.
 Kongres 590 „Łączymy wszystkich
/ grafika: kongres590.pl

Uczestnicy wydarzenia pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy będą rozpatrywać problem bieżących wyzwań energetycznych. Przez dwa dni trwania Kongresu przedstawiciele Grupy PGE razem z członkami Rady Ministrów, reprezentantami zarządów największych spółek energetycznych w kraju, przedstawicielami instytucji finansowych oraz ekspertami rynku energii będą dyskutować na tematy dotyczące bezpieczeństwa energetycznego, niezależności surowcowej i budowaniu siły polskiej gospodarki dzięki stabilności dostaw energii elektrycznej.

W trakcie Kongresu 590 zostaną podjęte najważniejsze aktualnie dla Polaków tematy. Nie zabraknie przy tym kwestii rosyjskiej agresji na Ukrainę i uniezależnienia się od dostaw rosyjskiego węgla i gazu.

Siła polskiej gospodarki z udziałem spółek Skarbu Państwa

Inwestycje przeprowadzane przez polskie spółki Skarbu Państwa sprawiają, że Polska jest dziś odbierana jako nowoczesna i dynamiczna gospodarka w Unii Europejskiej. Wzrost produkcji przemysłowej, który nastąpił po okresie panującej pandemii koronawirusa, to według ekspertów w dużej mierze zasługa firm państwowych, które działają stabilizująco na funkcjonowanie strategicznych obszarów krajowej gospodarki. O znaczeniu spółek Skarbu Państwa w budowie siły polskiej gospodarki razem z Jackiem Sasinem, Wiceprezesem Rady Ministrów, Ministrem Aktywów Państwowych, będą rozmawiać prezesi krajowych spółek, w tym Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Rządowy plan transformacji energetycznej i NABE

Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Energetycznego odgrywa ważną rolę w realizacji rządowego planu transformacji energetycznej w Polsce i jest jej gwarantem bezpieczeństwa energetycznego, które w aktualnych czasach odgrywa bardzo istotną rolę. Powołanie do życia NABE ma zapewnić milionom Polaków niezależność od destabilizującego wpływu międzynarodowych rynków surowców. Bieżący kryzys energetyczny, którego doprowadziła Rosja, ukazał, jak wielkim zagrożeniem dla gospodarki państw Unii Europejskiej było uzależnienie od rosyjskich surowców.

W tej sytuacji obligatoryjne jest opieranie bezpieczeństwa energetycznego kraju na bazie krajowych zasobów oraz przyspieszeniu rozwoju OZE, którego realizację będą prowadzić spółki energetyczne. Powstanie NABE uwolni potencjał inwestycyjny polskiej branży energetycznej, co w dalszej perspektywie umożliwi pozyskanie finansowania na rozwój OZE.

Temat NABE zostanie poruszony podczas debaty organizowanej przez PGE 22 czerwca, której hasłem przewodnim: „NABE kluczowym elementem realizacji rządowego planu transformacji energetycznej w Polsce”.

Transformacja energetyczna i rozwój dystrybucji – naczynia połączone

Tematem drugiej debaty przeprowadzonej przez PGE w trakcie wydarzenia będzie temat dotyczący rozwoju dystrybucji. Modernizacja i rozbudowa sieci dystrybucyjnej jest jednym z najważniejszych warunków powodzenia transformacji energetycznej w Polsce. Ze względu na rozwój energetyki prokonsumenckiej oraz OZE, zlokalizowanych w miejscach pozbawionych infrastruktury dystrybucyjnej o wystarczających parametrach, dystrybucja wymaga zarówno pilnych, jak i długofalowych inwestycji. Dzięki temu polski system elektroenergetyczny będzie bardziej wydolny, a co za tym idzie – umożliwi kontynuację procesu transformacji energetycznej. Rozwój sieci będzie mieć także wpływ na rozwój odnawialnych źródeł energii.

Panel „Nie ma OZE bez inwestycji w dystrybucję” odbędzie się drugiego dnia Kongresu – 23 czerwca.

Nowe technologie, polityka klimatyczna i innowacje w magazynowaniu i przesyle energii

W trakcie drugiego dnia Kongresu przedstawiciele Polskiej Grupy Energetycznej będą uczestniczyć w panelu „Czy agresja Rosji wykolei, czy przyspieszy politykę klimatyczną UE?". W jego trakcie zostaną poruszone sprawy dotyczące wpływu wojny na terytorium Ukrainy na kształt polskiej i unijnej energetyki.
Kolejne dwa panele z udziałem Grupy PGE w ostatnim dniu Kongresu podejmą się tematu dotyczącego strategicznej roli projektów z obszaru morskiej energetyki wiatrowej oraz magazynowania energii.

Partnerem strategicznym Kongresu 590 jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

 

Artykuł powstał przy współpracy z PGE Polską Grupą Energetyczną S.A.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe