"W Obwodzie Kaliningradzkim zlikwidowano próbę ustanowienia niemieckiej autonomii". Rosyjska propaganda szaleje

"W Obwodzie Kaliningradzkim zlikwidowano próbę ustanowienia niemieckiej autonomii" - donosi RIA Nowosti.
Panorama Kalinigradu
Panorama Kalinigradu / Wikipedia FAL A. Savin

RIA Nowosti cytuje dyrektora rosyjskiej Federalnej Służby Bepieczeństwa Nikołaja Patruszewa, który "donosi" o próbach "utworzenia niemieckiej autonomii" na obszarze Obwodu Kaliningradzkiego.

Z kolei wg. "Kaliningrad Today" polskie służby miały zajmować się "wzbudzaniem niezadowolenia" pośród mieszkańców Obwodu

- "W obw. kaliningradzkim zneutralizowano próbę utworzenia niemieckiej autonomii"...
Na tle blokady obw. kaliningradzkiego, w celu neutralizacji problemów wewn. związanych z nastrojami społecznymi, #Rosja #propaganda stara się stymulować wśród mieszkańców uczucie zagrożenia (...) Sytuacja w obw. kaliningradzkim musi coraz bardziej niepokoić Kreml. Zg. z klasycznym wzorcem - gdy wzrastają nastroje antywojenne, Kreml tworzy wrażenie "potrzeby" obrony przed wyimaginowanym zagrożeniem - z jednej strony widmo ataku NATO, z drugiej "niemiecki separatyzm".

- komentuje ekspert ds. wschodnich i autor książki "Operacja Ukraina" Michał Marek

 

Rosyjska inwazja na Ukrainę

Trwa brutalna rosyjska inwazja na Ukrainę. Początkowy domniemany plan "szybkiego blitzkriegu" rosyjskiej armii spalił jednak na panewce. Rosjanie zostali zmuszeni do wycofania się spod Kijowa i skupienia się na agresji na południowej i wschodniej Ukrainie. Przedłużający się konflikt zmusza rosyjską propagandę do podtrzymywania odpowiedniego poziomu poparcia wśród Rosja, poprzez wzbudzanie poczucia zagrożenia "knowaniami" a to polskimi, a to amerykańskimi, a teraz niemieckimi.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe