„Pan jest w polsko-argentyńskiej grupie… Jak się nazywa prezydent Argentyny?” Poseł PO nie miał lekko u Mazurka [WIDEO]

– Pan jest w polsko-argentyńskiej grupie parlamentarnej. Skąd ta sympatia do Argentyny, z piłki nożnej? – zapytał posła PO Mariusza Witczaka prowadzący poranną audycję na antenie RMF FM Robert Mazurek.
 „Pan jest w polsko-argentyńskiej grupie… Jak się nazywa prezydent Argentyny?” Poseł PO nie miał lekko u Mazurka [WIDEO]
/ fot. YouTube / RMF FM

Gościem porannej rozmowy na antenie RMF FM u Roberta Mazurka był poseł Platformy Obywatelskiej, a w przeszłości senator Mariusz Witczak.

Jedno z pytań zadanych przez prowadzącego program dotyczyło polsko-argentyńskiej grupy parlamentarnej, w której zasiada polityk. Wraz z Witczakiem zasiada w niej także pięciu innych posłów KO, dwóch posłów PiS oraz przedstawiciel Koalicji Polskiej.

– Pan jest w polsko-argentyńskiej grupie parlamentarnej. Skąd ta sympatia do Argentyny, z piłki nożnej? – zapytał Mazurek. Odpowiedź posła PO była krótka: – Między innymi.

– Był pan w Argentynie? – zapytał dziennikarz. Polityk odparł, że był, ale w czasach, gdy sprawował funkcję senatora, a nie posła.

Mazurek postanowił w końcu zapytać Witczaka o to, jak nazywa się prezydent Argentyny. Polityk PO przyznał, że nie pamięta.

– Alberto Fernandez. To jest dość ważna figura, bo oni nie mają premiera, więc jest tam prezydent, który jest jednocześnie szefem rządu. Myślałem, że jak pan jest w polsko-argentyńskiej grupie parlamentarnej, to nie jest to tylko grupa turystyczna – ocenił Mazurek.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe