„Parada równości, ale tylko dla bogatych”. Awantura na lewicy

„Parada równości, ale tylko dla bogatych” – komentuje na Twitterze grafikę udostępnioną przez organizatorów Parady Równości aktywista Jan Śpiewak.
 „Parada równości, ale tylko dla bogatych”. Awantura na lewicy
/ fot. Pixabay

 

W najbliższą sobotę ulicami Warszawy przejdzie Parada Równości. Jak informują organizatorzy wydarzenia, marsz „przeciwko rosyjskiej inwazji na Ukrainę” wystartuje o godz. 14:00 spod Pałacu Kultury i Nauki i przejdzie ulicami: Marszałkowską, Waryńskiego, al. Armii Ludowej, al. Niepodległości, al. Jana Pawła II i Świętokrzyską.

Śpiewak komentujeDziałacz miejski i lewicowy aktywista Jan Śpiewak zwrócił jednak uwagę na grafikę opublikowaną przez oficjalny fanpage Parady Równości. Możemy przeczytać w niej, jakie podmioty wezmą udział w wydarzeniu.

Na paradzie równości będą szły jedne z największych światowych patobanków współodpowiedzialnych za kryzys finansowy w 2008 roku, który był tragedią dla milionów ludzi. WTF. Parada równości, ale tylko dla bogatych

– napisał Śpiewak.

Na grafice czytamy, że marsz został podzielony przez organizatorów na 8 sektorów. Znajdują się tam przedstawiciele sektora finansów czy IT – m.in. Citi, Nordea, CIC Warsaw, Credit Suisse, NatWest, Linklaters, Microsoft, Procter & Gamble oraz BNP Paribas.

Widzimy także reprezentację serwisu Netflix, JP Morgan czy Goldman Sachs. Jest również Google.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe