Związkowcy apelują do Posłanek, Posłów i Senatorów w sprawie Grupy Tauron

Zakładowa Organizacja Koordynacyjna NSZZ „Solidarność” w TAURON Wydobycie SA w dniu 14 czerwca br. wystosowała Apel do Posłanek i Posłów oraz Senatorów z ziemi śląskiej i małopolskiej dotyczący przyszłości Grupy TAURON. Apel jest odpowiedzią na pojawiające się obawy związane z restrukturyzacją sektora energetycznego w Polsce.
fot. Marcin Żegliński Związkowcy apelują do Posłanek, Posłów i Senatorów w sprawie Grupy Tauron
fot. Marcin Żegliński

Jak możemy przeczytać w dokumencie NSZZ „Solidarność” apeluje do adresatów pisma o:

„przyłączenie się w obronę miejsc pracy w Grupie TAURON. TAURON to miejsca pracy w kilku województwach, powiatach i gminach, które dzięki temu otrzymują znaczne podatki, a likwidacja Grupy oznaczać będzie uszczuplenie wpływów podatkowych dla samorządów, na terenie których kooperuje Grupa TAURON”.

NSZZ „Solidarność” podkreśla, że: 

„jest zorganizowana i przygotowana zarówno do rozmów dotyczących transformacji sektora energetycznego, opartych na merytorycznych argumentach, ale także na walkę w przypadku decyzji politycznych niepopartych merytoryką”. 

Ponadto reprezentatywne Organizacje Związkowe z TAURON Polska Energia w dniu 17 czerwca br. wystąpiły z wnioskiem do Jacka Sasina, wiceprezesa Rady Ministrów i ministra aktywów państwowych, o podjęcie natychmiastowych działań mających na celu przeprowadzenie ponownych analiz rentowności funkcjonowania TAURON Wydobycie i TAURON Wytwarzanie. Przedstawione przez Zarząd TPE Radzie Społecznej analizy są nie do przyjęcia, gdyż zostały opracowane „w sposób nierzetelny, niekompetentny (brak członków Zarządu odpowiedzialnych za przygotowanie analizy), bez przedstawienia danych ekonomicznych”. 


Poniżej publikujemy treść Apelu oraz wniosek do ministra.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Wyciekł wewnętrzny sondaż PiS. Zaskakujący wynik z ostatniej chwili
Wyciekł wewnętrzny sondaż PiS. Zaskakujący wynik

Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na ponad 40 proc. poparcie – wynika z wewnętrznego sondaż przeprowadzonego przez PiS, do którego dotarła Interia.

Morawiecki: W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć kwestię reformy UE z ostatniej chwili
Morawiecki: W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć kwestię reformy UE

„W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć m.in. kwestię reformy UE. To jednomyślność vs większość kwalifikowana; Polska jednoznacznie uważa, że jednomyślność jest zaworem bezpieczeństwa, który chroni przed dominacją większych państw” – poinformował premier Mateusz Morawiecki w środę.

Komisarz UE ds. sprawiedliwości: „Komisja ds. badania rosyjskich wpływów budzi poważne obawy” z ostatniej chwili
Komisarz UE ds. sprawiedliwości: „Komisja ds. badania rosyjskich wpływów budzi poważne obawy”

– Powołanie komisji do zbadania rosyjskiej ingerencji w bezpieczeństwo wewnętrzne Polski w latach 2007–2022 budzi poważne obawy co do zgodności z prawem unijnym – oświadczył w czwartek podczas debaty w Parlamencie Europejskim komisarz UE ds. sprawiedliwości Didier Reynders.

Wałęsa podałby rękę Kaczyńskiemu? „Jeśli padnie na kolana i przeprosi” z ostatniej chwili
Wałęsa podałby rękę Kaczyńskiemu? „Jeśli padnie na kolana i przeprosi”

Były prezydent Lech Wałęsa w wywiadzie dla Onetu zdradził, w jakich okolicznościach mógłby pogodzić się z Jarosławem Kaczyńskim i podać mu rękę.

Wielka Brytania: Polak pobity kijem golfowym przez grupę nastolatków. „Ohydny atak na tle rasowym” z ostatniej chwili
Wielka Brytania: Polak pobity kijem golfowym przez grupę nastolatków. „Ohydny atak na tle rasowym”

W Telford, w środkowo-zachodniej Anglii, grupa nastolatków zaatakowała kijem golfowym obywatela Polski, wskutek czego trafił on do szpitala, a będącego świadkiem ataku jego 10-letniego syna zwyzywała – poinformowała w środę policja regionu West Mercia.

Rosja zamyka dwie fińskie placówki konsularne. „To odwet za NATO” z ostatniej chwili
Rosja zamyka dwie fińskie placówki konsularne. „To odwet za NATO”

Rosja ogłosiła, że od lipca funkcjonowanie fińskich placówek konsularnych w Murmańsku i Pietrozawodsku nie zostanie wznowione oraz że zamyka swój konsulat generalny w Lappeenrancie przy granicy z Finlandią. W Moskwie do MSZ na rozmowę wezwano fińskiego ambasadora Anttiego Helanterę. To kolejny odwet za wejście Finlandii do NATO – komentuje fińska prasa.

Debata w PE o komisji ds. rosyjskich wpływów. Beata Szydło nie przebierała w słowach: „Wstyd, Sikorski!” z ostatniej chwili
Debata w PE o komisji ds. rosyjskich wpływów. Beata Szydło nie przebierała w słowach: „Wstyd, Sikorski!”

– Wstyd, Sikorski, że byłeś kiedyś ministrem spraw zagranicznych! Wstyd, że na tej sali są teraz byli polscy premierzy, którzy kiedyś reprezentowali partie, które zaciągały w Moskwie pożyczki – mówiła podczas debaty w Parlamencie Europejskim była premier Beata Szydło.

Głośny transfer na horyzoncie. Agent Lewandowskiego został przyłapany z ostatniej chwili
Głośny transfer na horyzoncie. Agent Lewandowskiego został przyłapany

Menadżer Roberta Lewandowskiego pojawił się w Barcelonie. Pini Zahavi został przyłapany w towarzystwie prezesa Barcelony Joana Laporty. Z informacji mediów wynika, że chodzi o głośny transfer.

Macron chce ROZBROJENIA wschodniej flanki NATO z ostatniej chwili
Macron chce ROZBROJENIA wschodniej flanki NATO

Emmaneul Macron opowiedział się za częściowym rozbrojeniem wschodniej flanki NATO po wojnie w Ukrainie.

Komisja ds. badania wpływów rosyjskich. Parlament Europejski podjął pilną decyzję z ostatniej chwili
Komisja ds. badania wpływów rosyjskich. Parlament Europejski podjął pilną decyzję

Jeszcze w środę wieczorem Parlament Europejski zajmie się podpisaną przez prezydenta ustawą o powołaniu komisji ds. badania wpływów rosyjskich.

Emerytury
Stażowe