Białoruś rozmieściła na granicy z Ukrainą drewniane „czołgi”

Rzecznik ukraińskiego ministerstwa obrony Ołeksandr Motuzianyk poinformował, że białoruskie siły zbrojne rozmieszczają na terenach graniczących z Ukrainą drewniane atrapy… czołgów.
Fot. ilustracyjna - czołg T-34 Białoruś rozmieściła na granicy z Ukrainą drewniane „czołgi”
Fot. ilustracyjna - czołg T-34 / Flickr/CC BY 2.0

W celu przeprowadzenia operacyjnych działań maskujących i zademonstrowania swojej obecności wojskowej jednostki białoruskich sił zbrojnych rozmieszczają na terenach graniczących z Ukrainą drewniane atrapy czołgów – poinformował Ołeksandr Motuzianyk. 

Dodał, że obecnie trwa inspekcja gotowości bojowej Sił Zbrojnych Białorusi, która wstępnie zaplanowana jest na 25 czerwca – 1 lipca.

– Do siedmiu białoruskich batalionów wykonuje aktualnie zadania związane z umacnianiem granicy ukraińsko-białoruskiej w obwodach brzeskim i homelskim, (…) celem tych wojsk jest trzymanie żołnierzy ukraińskich w ciągłym napięciu, aby uniemożliwić ich przerzucenie do innych punktów zapalnych na linii frontu, w tym do Donbasu – przekazał Motuzianyk. Dodał, że białoruskie wojsko koncentruje się na rozpoznaniu, budowie pozycji i wzmocnieniu ochrony własnych granic.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe