Tzw. elita, rosyjskie jednostki Zachodniego Okręgu Wojskowego, miały zostać rozbite. Przechwycono rozmowę

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy informuje o prawie całkowitym zniszczeniu rosyjskich jednostek Zachodniego Okręgu Wojskowego, tzw. elity rosyjskich sił zbrojnych. Jako dowód przedstawiono rozmowę telefoniczną rosyjskiego wojskowego z żoną, która została przechwycona przez SBU.
 Tzw. elita, rosyjskie jednostki Zachodniego Okręgu Wojskowego, miały zostać rozbite. Przechwycono rozmowę
/ PAP/EPA/OLEKSANDR RATUSHNIAK

Jednostki Zachodniego Okręgu Wojskowego Federacji Rosyjskiej zostały całkowicie rozbite przez Siły Zbrojne i przeżyli tylko ci żołnierze, którzy odmówili ataku na Ukrainę” – informuje SBU Ukrainy w mediach społecznościowych w środę wieczorem. Podkreślono, że jednostki Zachodniego Okręgu Wojskowego to „elita” rosyjskich sił zbrojnych, która przygotowywała się do konfrontacji z wojskami NATO.

SBU na dowód przedstawiło rozmowę telefoniczną rosyjskiego wojskowego, która została przechwycona przez ukraińskie służby.

Okręgu Zachodniego już nie ma. (…) Jacyś „wschodni” kręcą się obok mnie, bo „zachodniarzy” już prawie nie ma – miał powiedzieć żonie przez telefon rosyjski wojskowy, którego oddział znajduje się w Charkowie. W dalszej części rozmowy żołnierz skarży się na zniszczony sprzęt wojskowy.

– Cały sprzęt jest zepsuty, wieża nie działa, potem coś innego nie działa… Potem koła są zepsute, potem coś innego… No i ochotnicy idą na front i tyle… – powiedział żołnierz.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe