Wypowiedź wiceministra odbiła się głośnym echem. Teraz przeprasza

„Nie miałem zamiaru nikogo urazić, mam wielki szacunek dla pracy nauczycieli. Sam jest z rodziny nauczycielskiej i uważam, że pedagodzy powinni zarabiać więcej [pisownia oryginalna – przyp. red.]” – napisał na Twitterze w czwartek wiceszef resortu edukacji Tomasz Rzymkowski.
Tomasz Rzymkowski Wypowiedź wiceministra odbiła się głośnym echem. Teraz przeprasza
Tomasz Rzymkowski / fot. Marcin Żegliński / Tygodnik Solidarność

W czwartek na antenie Radia ZET wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski został zapytany przez prowadzącą program Beatę Lubecką o zarobki nauczycieli. Przyznał, że ma wśród znajomych nauczycieli, którzy zarabiają 11 tys. zł netto.

Na uwagę dziennikarki, że jemu wpływa 11 tys. zł netto, Rzymkowski zastrzegł, że pracuje 7 dni w tygodniu. Dziennikarka odparła na to: „Ale widziały gały, co brały”, co wiceszef MEiN podsumował: „Ale nauczyciele też widzieli, co brali”.

Wiceminister przepraszaSłowa wiceministra odbiły się głośnym echem w mediach społecznościowych, a o jego wypowiedź zostali zapytani także politycy partii rządzącej. Rzecznik rządu Piotr Müller stwierdził, iż taka wypowiedź „była niefortunna i nie powinna paść”, zaś szef resortu edukacji Przemysław Czarnek przyznał, że nie zgadza się ze słowami Tomasza Rzymkowskiego.

W odpowiedzi na burzę po swoich słowach Rzymkowski zamieścił w mediach społecznościowych wpis, w którym przeprasza osoby, które poczuły się urażone jego wypowiedzią.

„Nie miałem zamiaru nikogo urazić, mam wielki szacunek dla pracy nauczycieli. Sam jest z rodziny nauczycielskiej i uważam, że pedagodzy powinni zarabiać więcej [pisownia oryginalna – przyp. red.]” – dodał.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe