Dywersanci zatrzymani w Kijowie. Mieli fotografować obiekty wojskowe

W Kijowie zatrzymano kilkoro obywateli Ukrainy, którzy zajmowali się działalnością dywersyjną na rzecz Rosji; osoby te miały przy sobie fotografie obiektów kolejowych i posterunków kontrolnych - poinformował w czwartek przedstawiciel ukraińskiego sztabu generalnego gen. Ołeksij Hromow.
Kijów - wystawa zniszczonego sprzętu Rosjan Dywersanci zatrzymani w Kijowie. Mieli fotografować obiekty wojskowe
Kijów - wystawa zniszczonego sprzętu Rosjan / PAP/Vladyslav Karpovych

Dwaj kolaboranci sporządzali dokumentację infrastruktury kolejowej w stolicy, inna osoba fotografowała punkty kontrolne, jeszcze inna jest podejrzana o współpracę z wojskowymi z samozwańczych, kontrolowanych przez Moskwę "republik ludowych" na wschodzie Ukrainy – powiadomił Hromow, cytowany przez gazetę internetową Ukrainska Prawda.

Działalność dywersantów

15 czerwca wiceminister spraw wewnętrznych Ukrainy Jewhen Jenin oświadczył, że od 24 lutego, czyli początku rosyjskiej inwazji, zatrzymano i przekazano Służbie Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) ponad 800 osób podejrzewanych o działalność dywersyjną i zwiadowczą na rzecz Kremla.

CZYTAJ TEŻ: Bandera ogłoszony świętym? Ukraińska cerkiew zabiera głos

CZYTAJ TEŻ: Premier na szczycie UE: Poruszymy kwestię przesmyku suwalskiego

W ocenie Jenina większość dywersantów ma za zadanie namierzanie celów (rosyjskich ostrzałów na Ukrainie), ujawnianie pozycji ukraińskich formacji zbrojnych, a także weryfikowanie skuteczności ataków rakietowych i artyleryjskich wroga. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe