Gowin do Kaczyńskiego: „Jarku, ostrzegałem Ciebie i Mateusza…”

Plan Polskiego Ładu był nie najgorzej skonstruowany, ale potem dodano do niego ulgę dla klasy średniej. A to był pomysł Jarosława Gowina – stwierdził prezes PiS Jarosław Kaczyński. Na te słowa postanowił odpowiedzieć sam szef Porozumienia.
 Gowin do Kaczyńskiego: „Jarku, ostrzegałem Ciebie i Mateusza…”
/ fot. Flickr - President of Ukraine / screen TVN24

Szef PiS w najnowszym wywiadzie udzielonym gazecie „Polska Times” stwierdził, że odpowiedzialność za niepowodzenie programu Polski Ład spoczywa na byłym wicepremierze, szefie Porozumienia Jarosławie Gowinie.

– Plan Polskiego Ładu był nie najgorzej skonstruowany, ale potem dodano do niego ulgę dla klasy średniej. A to był pomysł Jarosława Gowina, który skomplikował ten system i uczynił go fatalnym. Gdzie dziś jest Gowin, to państwo wiecie – powiedział Kaczyński.

Gowin odpowiada

Na słowa Jarosława Kaczyńskiego zareagował w czwartek wieczorem sam szef Porozumienia, który stwierdził, że szef PiS „próbuje dalej zaklinać rzeczywistość”.

„Jarku, gdy razem z moimi ekspertami ostrzegałem Ciebie i Mateusza, że Polski Ład będzie gniotem, a inflacja zje oszczędności Polaków, to zamiast słuchać wolałeś przekupywać moich posłów. I tymi metodami próbujesz dalej zaklinać rzeczywistość”

– oświadczył na Twitterze.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe