Miał pić i wątpić w rosyjską armię. „Rzeźnik z Syrii” nie będzie już dowodził „operacją specjalną” na Ukrainie?

Aleksander Dwornikow, „rzeźnik z Syrii”, miał dać Rosji zwycięstwo na Ukrainie. Chyba nie będzie już miał okazji.
Gen. Aleksander Dwornikow -
Gen. Aleksander Dwornikow - "Rzeźnik z Syrii" / Wikipedia CC BY 4,0 Mil.ru

Jak donosi Tagesspiegel.de, generał Aleksander Dwornikow, zwany „rzeźnikiem z Syrii”, który objął dowództwo „operacji specjalnej” na Ukrainie, miał nie spełnić pokładanych w nim nadziei i nie będzie już jej głównodowodzącym.

Już wcześniej zespół dziennikarzy śledczych Bellingcat informował, że Władimir Putin planuje zastąpić Dwornikowa. Powodem miały być jego nadmierne spożycie alkoholu i brak zaufania do rosyjskich sił zbrojnych.

Według źródeł ukraińskich Dwornikowa ma zastąpić generał pułkownik Giennadij Żidko, obecnie szef Zarządu Wojskowo-Politycznego Sił Zbrojnych Rosji. Inne nieoficjalne doniesienia mówią, że miejsce Dwornikowa miałby zająć generał pułkownik Andriej Sierdiukow, obecny dowódca sił powietrznodesantowych Rosji.

 

Poważny kryzys

Amerykański The Institute for the Study of War uważa, że mianowanie i zastępowanie głównodowodzących w trakcie dużej operacji bojowej to drastyczne kroki. To z kolei może świadczyć o poważnym kryzysie w rosyjskim dowództwie i poważnych problemach w prowadzeniu wojny przez Kreml.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe