Legendarny piosenkarz nie żyje. Jego hitowy utwór znają miliony Polaków

Nie żyje Jurij Szatunow. Artysta zmarł w wieku 48 lat. W trakcie swojej kariery zasłynął z gry w grupie Łaskowyj Maj, której największym przebojem pozostaje utwór „Biełyje rozy”. Z informacji podanych przez rosyjskie media wynika, że przyczyną śmierci był atak serca.
 Legendarny piosenkarz nie żyje. Jego hitowy utwór znają miliony Polaków
/ pixabay.com

– Dziś w nocy w karetce zatrzymało się serce Jurija – powiedział rzecznik Jurija Szatunowa Arkadij Kudriaszow w rozmowie z agencją TASS.

Taki sam komunikat pojawił się na profilu piosenkarza na Instagramie. Według źródeł medycznych, cytowanych przez agencję Interfax, Szatunow zmarł w szpitalu Domodiedowo w obwodzie moskiewskim z powodu ataku serca.

Największym sukcesem muzycznym Szatunowa był utwór „Biełyje rozy”. Łaskowyj Maj grał koncerty w całym wschodnim bloku. Następnie Szatunow próbował swoich sił, występując solo, lecz nie osiągnął już tej samej popularności jak za czasów gry w zespole Łaskowyj Maj.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
„Białoruska opozycja zaczęła dopuszczać do siebie myśl, że protest pokojowy już się wyczerpał” Wiadomości
„Białoruska opozycja zaczęła dopuszczać do siebie myśl, że protest pokojowy już się wyczerpał”

„Białoruska opozycja zaczęła dopuszczać do siebie myśl, że protest pokojowy już się wyczerpał i nie należy wzbraniać się przed tym, że trzeba będzie zademonstrować siłę, albo na jakimś etapie w przyszłości jej użyć. Jest to wręcz kopernikański przewrót w myśleniu białoruskiej opozycji. Wcześniej, jeśli takie pomysły się pojawiały, to ich autorzy byli szufladkowani jako prowokatorzy i osoby chcące zaszkodzić, a nie pomóc” - powiedział w Poranku „Siódma9” redaktor Michał Potocki („Dziennik Gazeta Prawna”).

Niemcy: Scholz przed komisją śledczą. Kanclerz nie pamięta rozmów z podejrzanym w aferze podatkowej Wiadomości
Niemcy: Scholz przed komisją śledczą. Kanclerz "nie pamięta" rozmów z podejrzanym w aferze podatkowej

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz stanął w piątek przed komisją śledczą parlamentu Hamburga, aby wyjaśnić, czy jako burmistrz miasta w latach 2011-2018 miał wpływ na decyzję o umorzeniu podatku w wysokości 47 mln euro prywatnemu bankowi Warburg. Scholz zaprzeczył by doszło do wykorzystania „wpływów politycznych” i dodał, że rozmów z głównym podejrzanym, szefem banku Christianem Oleariusem „nie pamięta”.

Robimy dym! Burza na Facebooku z powodu martwego bociana znad Odry. Tyle, że fotografia jest z 2013 roku Wiadomości
"Robimy dym"! Burza na Facebooku z powodu "martwego bociana znad Odry". Tyle, że fotografia jest z 2013 roku

Do sieci społecznościowych trafiło zdjęcie martwego bociana, który miał rzekomo paść ofiarą katastrofy ekologicznej, jaka w ostatnim czasie miała miejsce na Odrze. Sęk jednak w tym, że cała afera jest budowana na fake newsie - zdjęcie pochodzi bowiem z 2013 roku.

Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe