Jak Polskę za 20 lat wyobraża sobie „Gazeta Wyborcza”? „Prezydentka z żoną” i „transpłciowa premier”

W dniu Parady Równości, która odbędzie się w sobotę w Warszawie, serwis wyborcza.pl, gazeta.pl oraz wysokieobcasy.pl publikują artykuły ukazujące, jak za 20 lat może wyglądać „Polska przyjazna społeczności LGBT+”. To część akcji „Jutro w Polsce” zainspirowanej przez MullenLove Warsaw.
 Jak Polskę za 20 lat wyobraża sobie „Gazeta Wyborcza”? „Prezydentka z żoną” i „transpłciowa premier”
/ fot. pixabay.com/SatyaPrem

– „Dziś w Polsce” to liczne homofobiczne kampanie, jak straszenie „ideologią gender” czy projekt ustawy „Stop LGBT”. To pomysły, które uderzają nie tylko w społeczność LGBT+, ale wszystkich. W kontraście do tych wiadomości w naszej kampanii pokazujemy Polskę, w jakiej chcemy żyć i w jaką wierzymy – stwierdził w rozmowie z portalem WirtualneMedia.pl Marcin Nowak, dyrektor kreatywny agencji MullenLowe Warsaw.

„”

Co możemy przeczytać w artykułach ukazujących jak – według „Gazety Wyborczej” – może wyglądać Polska za 20 lat? „Czytelnicy będą świadkami pierwszej wizyty prezydentki RP z żoną w Madrycie, zobaczą materiał o miesiącu dumy w ramówce polskiej telewizji i dowiedzą się, że Polska jest w czołówce rankingu europejskich państw respektujących prawa osób LGBTQA+” – pisze „GW”.

Na portalach ukazały się artykuły i opowiadania, które mają przenieść czytelnika w przyszłość. W jednym z tekstów czytamy, że Polską rządzi kobieta piastująca urząd „prezydentki”, która wraz z nowo-wprowadzonymi przepisami przez kraj przepisami będzie mogła wziąć „ślub” ze swoją partnerką. Premierem Polski ma być natomiast osoba transpłciowa.

Wspomniano także o Kościele: „Retoryka Kościoła się zmieniła. Przyjęta jednogłośnie ustawa o karaniu przestępstw z nienawiści – także tych ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową – dobrze zrobiła wszystkim” – czytamy.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe