Niemcy będą teraz namawiali G7 do powrotu do paliw kopalnych, w tym węgla
25.06.2022 16:11

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Niemcy chcą, by kraje wchodzące w skład G7 tymczasowo zmieniły zdanie i zgodziły się na finansowanie paliw kopalnych.
Niemcy chcą by pozostałe kraje "wielkiej siódemki", czyli Stany Zjednoczone, Kanada, Francja, Włochy, Japonia oraz Wielka Brytania, wycofały się z zobowiązania wstrzymania finansowania dla zagranicznych projektów związanych z paliwami kopalnymi.
Rząd Olafa Scholza chce także przekonać uczestników szczytu, że w związku z kryzysem energetycznym, którego doświadczył Zachód po rosyjskiej agresji na Ukrainę, wspieranie ze środków publicznych inwestycji związanych z sektorem gazowym jest niezbędne.
Według nieoficjalnych informacji przeciwko postawie Niemiec jest Wielka Brytania. Przypomnijmy, że szczyt G7 rozpoczyna się już w najbliższą niedzielę 26 czerwca w Monachium. Gospodarzem wydarzenie będzie szef niemieckiego rządu Olaf Scholz.
kpa
Komentarzy: 0
Data publikacji: 25.06.2022 16:11
Źródło: money.pl
Kryzys przemysłu chemicznego w Niemczech. Co to oznacza dla Polski i Grupy Azoty?
29.03.2026 18:43

Komentarzy: 0
Niemiecki przemysł chemiczny, jeden z filarów europejskiej gospodarki, znalazł się w głębokim kryzysie – produkcja spada, a setki tysięcy miejsc pracy są zagrożone. Strategię wyjścia z kryzysu przedstawiono w dokumencie „Kernergebnisse Chemieagenda” z marca 2026 roku, przygotowanym przez Ministerstwo Gospodarki i Energii oraz Ministerstwo Środowiska. Sytuacja npozostaje nie bez znaczenia dla polskiego przemysłu chemicznego.
Czytaj więcej
Lider AFD chce wycofania wojsk USA z Niemiec
29.03.2026 16:49

Komentarzy: 0
Lider Alternatywy dla Niemiec (AfD) Tino Chrupalla opowiedział się za wycofaniem wojsk USA z RFN. Szef prawicowego ugrupowania wyznaczył jako cel zdobycie przez AfD władzy w Niemczech w wyborach parlamentarnych w 2029 r.
Czytaj więcej
Ratowały Żydów, Niemcy skazali je na śmierć. Wstrząsające losy Polek z Auschwitz
29.03.2026 14:44
Niemcy: Pożar w jednym z klubów. Ewakuacja setek osób
29.03.2026 13:27

Komentarzy: 0
W nocy z soboty na niedzielę w niemieckim Kehl przy granicy z Francją wybuchł pożar w dużej dyskotece, w której bawiło się około 750 osób. Wiadomo, że trzy z nich zostały poddane leczeniu przez służby ratunkowe. Pozostałe osoby nie odniosły obrażeń.
Czytaj więcej
Niemcy chcą wrócić do elektrowni węglowych, aby zmniejszyć ceny energii
29.03.2026 08:48

