Wojewódzki i Palikot mają problem? „Zadłużenie w całej grupie kapitałowej sięga 54,9 mln zł”

Browar Tenczynek ogłosił, że do piątku 24 czerwca można inwestować w ramach IV transzy Inwestycji Palikota. Pozyskane środki zostaną wykorzystane na rozwój i z pewnością na spłatę długów – pisze serwis portalspozywczy.pl.
 Kuba Wojewódzki | Janusz Palikot Wojewódzki i Palikot mają problem? „Zadłużenie w całej grupie kapitałowej sięga 54,9 mln zł”
Kuba Wojewódzki | Janusz Palikot / fot. screen YT tvnpl/ Parkiet TV

„Manufaktura Piwa Wódki i Wina, której współwłaścicielami są Janusz Palikot i Kuba Wojewódzki, oferuje swoje dwuletnie obligacje oprocentowane na 9,5 proc. rocznie. Chce pozyskać środki na częściową spłatę zadłużenia, które w całej grupie kapitałowej sięga 54,9 mln zł” – pisał w maju serwis WirtualneMedia.pl.

„Przy okazji emisji ostatnich obligacji spółka przekazała, że celem emisji jest „częściowe refinansowanie zadłużenia Manufaktury Piwa Wódki i Wina oraz jej spółek zależnych” – zwraca uwagę PortalSpozywczy.pl.

Program ma zachęcać do inwestycji w Browar Tenczynek

Pozwala na zainwestowanie kwot w przedziale 1000-35000 zł. Przez rok, co miesiąc wypłacane są należne odsetki w oparciu o wskaźnik CPI 12,4% (dane za kwiecień 2022 r.) oraz inne zmienne zależne od wysokości wpłaty. Po tym okresie inwestor ma otrzymać zwrot zainwestowanej kwoty.

– Od początku naszego istnienia rozbudowujemy swój potencjał dzięki wsparciu od inwestorów indywidualnych. Nasza społeczność liczy już ponad 10.000 osób i ciągle rośnie. Dzięki naszym projektom zarabiają ludzie, a nie banki, a my możemy realizować kolejne pomysły. Tylko w ostatnim okresie Tenczynek Dystrybucja wprowadziła do sklepów wódkę Popcorn i wódkę Wizytową Palikot, które się znakomicie sprzedają. Nasze wcześniejsze hity sprzedażowe - wódka wyBUHowa, wódka Wyjebongo i Pomarańczowa Alternatywa pojawiły się właśnie w Żabce w małych, poręcznych pojemnościach (tzw. małpki), czyli 100 i 200 ml – powiedział Janusz Palikot.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe