[WIDEO] Rosyjski żołnierz jak gdyby nic postanowił przejechać przez zaminowane pole. Nagranie podbija sieć

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie wideo, na którym widać, jak rosyjski żołnierz, jak gdyby nigdy nic postanowił przejechać przez zaminowane pole.
 [WIDEO] Rosyjski żołnierz jak gdyby nic postanowił przejechać przez zaminowane pole. Nagranie podbija sieć
/ zrzut ekranu z Twittera

Na jednym z nowych nagrań, które pojawiło się w sieci, udało się uchwycić niezrozumiałe zachowanie rosyjskiego czołgu. Na wideo widać maszynę, która wjechała wprost na pole minowe. 

Czołg po ominięciu pułapki najechał w końcu na minę. Nagle pojawiły się kłęby dymu, a sam czołg zatrzymał się po przejechaniu kilku metrów. Nie wiadomo, w jakim stanie znajdowała się załoga, jednak można podejrzewać, że Rosjanie zginęli bądź zostali ciężko ranni. Czołg dołączył do statystyk strat okupanta.

Straty Rosjan według Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy

Na około 35 tys. żołnierzy oszacował w poniedziałek straty osobowe Rosji od początku inwazji na Ukrainę Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. W ciągu minionej doby wojska rosyjskie straciły – według sztabu – około 150 ludzi i 20 czołgów.

Ogółem – według tych danych – od 24 lutego armia rosyjska miała stracić: 1552 czołgi, 3687 pojazdów opancerzonych, 771 systemów artyleryjskich, 243 wieloprowadnicowe wyrzutnie rakiet, 101 systemów przeciwlotniczych, 217 samolotów, 184 śmigłowce, 636 dronów, 139 pocisków manewrujących, 14 jednostek pływających i 2575 innych pojazdów i cystern.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe