Rozpoczęło się spotkanie przewodniczących regionu, sekretariatów i prezydium KK

W warszawskiej siedzibie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” rozpoczęło się spotkanie przewodniczących regionów, szefów sekretariatów branżowych, członków prezydium KK. Obecni są także członkowie Rady Dialogu Społecznego. 
 Rozpoczęło się spotkanie przewodniczących regionu, sekretariatów i prezydium KK
/ foto. Marcin Żegliński

Spotkanie poprzedziła rozmowa obecnych z ministrem Arturem Soboniem, sekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów. – Od 1 lipca zmienia się ustawa o podatku dochodowym, z 17 na 12 proc. Po naszym spotkaniu pan minister sam zasugerował, by takie spotkanie się odbyło, by przedstawić tę nowelizację ustawy. Takie spotkanie posłuży też zdobyciu wiedzy, którą można przekazać w regionach – tymi słowami przywitał uczestników Piotr Duda, przewodniczący KK, który w dalszej części omówił m.in. kwestie związane z inflacją, cenami benzyny, wojną na Ukrainie i nadchodzącymi wyborami statutowymi w NSZZ „Solidarność”. 

Henryk Nakonieczny, członek prezydium NSZZ „Solidarność”, podsumował również kwestie związane ze wzrostem płacy minimalnej, która w związku z inflacją powyżej 5 proc. w roku poprzednim będzie podnoszona dwa razy. 

– Nasza propozycja wobec rządu zakładała wzrost do 3500 zł i 3750 zł w drugiej połowie roku 

– usłyszeli zebrani. 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe