Ludzie łapią za dzieci, rozbiegają się w panice. Nowe nagranie z rosyjskiego ataku na Krzemieńczuk [WIDEO]

Liczba ofiar śmiertelnych poniedziałkowego rosyjskiego ataku na centrum handlowe w Krzemieńczuku w środkowej Ukrainie wzrosła do „ponad 20” – poinformował we wtorek wiceszef biura prezydenta Ukrainy Kyryło Tymoszenko. W sieci pojawiło się nowe nagranie z rosyjskiego ataku.
 Ludzie łapią za dzieci, rozbiegają się w panice. Nowe nagranie z rosyjskiego ataku na Krzemieńczuk [WIDEO]
/ zrzut ekranu z Twittera /@czaplinskiii

„Rosyjski pocisk rakietowy trafił cywilny budynek w Krzemieńczuku na środkowej Ukrainie, są ofiary” – poinformował w poniedziałek szef władz obwodu połtawskiego Dmytro Łunin.

Według sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego Ukrainy Ołeksija Daniłowa rosyjskie wojska wystrzeliły na Krzemieńczuk dwie rakiety. Jedna z nich uderzyła w centrum handlowe, druga leciała w kierunku stadionu miejskiego. Dowództwo ukraińskich sił powietrznych podało, że w budynek trafiły rakiety Ch-22 wystrzelone z bombowców Tu-22M3. Samoloty wystartowały z lotniska Szajkowka w obwodzie kałuskim w Rosji, a pociski wystrzeliły w obwodzie kurskim.

W sieci pojawiło się nowe nagranie z rosyjskiego ataku. Widzimy na nim, że skutki ataku były mocno odczuwalne w pobliskim Ogrodzie Miejskim. 

Przypomnijmy, że w kwietniu Rosjanie zaatakowali największą w kraju rafinerię, znajdującą się w Krzemieńczuku. Władze zapowiedziały, że działalność obiektu nie zostanie wznowiona do końca roku.

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe