RMF FM: Poseł KO Franek Sterczewski przyłapany przez policję. Odmówił badania alkomatem

Funkcjonariusze policji interweniowali w sprawie rowerzysty, który jechał pod wpływem alkoholu. Jak przekazują reporterzy RMF FM, kłopotliwy rowerzysta okazał się… posłem KO.
 RMF FM: Poseł KO Franek Sterczewski przyłapany przez policję. Odmówił badania alkomatem
/ screen YT

Do zdarzenia miało dojść na jednej z poznańskich ulic. Jak wskazuje RMF, policjanci zatrzymali do kontroli mężczyznę, który „jechał zygzakiem na rowerze”. Funkcjonariusze policji wyczuli od zatrzymanego charakterystyczną woń częściowo przetrawionego alkoholu, dla pewności postanowili jednak przebadać go alkomatem. 

Bezkarność?

Według relacji RMF zatrzymany odmówił jednak poddania się badaniu, twierdząc, że jest chroniony immunitetem poselskim. Nie chciał również wykonywać poleceń policji, do czego obywatel jest zobowiązany – odmawiał np. stania w bezpiecznym miejscu.

Po wymianie zdań z policjantami przypiął rower w miejscu zatrzymania i dalszy odcinek podróży postanowił pokonać pieszo.

Zdaniem RMF kłopotliwym przechodniem był poseł KO Franek Sterczewski, o którym w chwili ślubowania poselskiego media pisały, że jest najbiedniejszym z polskich parlamentarzystów zasiadających w Sejmie.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe