Prezydent Finlandii Sauli Niinisto: Turcja zgodziła się poprzeć członkostwo Szwecji i Finlandii w NATO
28.06.2022 20:37

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Turcja zgodziła się poprzeć członkostwo Finlandii i Szwecji w Sojuszu Północnoatlantyckim - poinformował fiński prezydent Sauli Niinisto we wtorek w pierwszym dniu szczytu NATO w Madrycie.
Niinisto, cytowany przez agencję Reutera, powiedział, że przełom nastąpił po podpisaniu przez te trzy kraje wspólnego memorandum na rzecz "rozszerzenia pełnego poparcia przeciwko zagrożeniom dla ich bezpieczeństwa". (PAP)
raw
Komentarzy: 0
Data publikacji: 28.06.2022 20:37
Źródło: PAP
Krytyka USA wobec krajów NATO. Jest komentarz Pałacu Prezydenckiego
01.04.2026 09:23

Komentarzy: 0
– Jeśli nasz sojusznik zza wielkiej wody chce europejskiej pomocy, to minimalny szacunek wymagałby, by konsultować te sprawy wcześniej, a nie wtedy, kiedy pojawiają się problemy – powiedział w rozmowie z Radiem ZET szef Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz, komentując ostre słowa ws. NATO, jakie padają ze strony administracji Donalda Trumpa.
Czytaj więcej
Marco Rubio: Nasze członkostwo w NATO zostanie ponownie przeanalizowane
01.04.2026 08:45

Komentarzy: 0
Sekretarz stanu USA Marco Rubio oświadczył, że po zakończeniu konfliktu z Iranem Stany Zjednoczone będą musiały ponownie „przeanalizować wartość NATO dla USA”, ponieważ Sojusz staje się „ulicą jednokierunkową” – przekazał w środę Departament Stanu w komunikacie na platformie X.
Czytaj więcej
Trump: USA, kiedy będą potrzebne, mogą nie być obecne w NATO
28.03.2026 08:56
Fiński Sąd Najwyższy nakazał spalenie chrześcijańskiej książki i ukarał autorów
27.03.2026 09:55
Prof. Romuald Szeremietiew: Sprawdzian Trumpa wypadł dla sojuszników USA fatalnie!
19.03.2026 08:30


