Ogólnopolskie Forum Uczelnianych Organizacji NSZZ "Solidarność" Szkół Wyższych

W dniu 27.06.2022 r Organizacja Zakładowa NSZZ "Solidarność" przy UWM w Olsztynie zorganizowała Ogólnopolskie Forum Uczelnianych Organizacji NSZZ "Solidarność" Szkół Wyższych.
 Ogólnopolskie Forum Uczelnianych Organizacji NSZZ
/ fot. nadesłane przez Komisję Zakładową NSZZ „Solidarność” Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

Tematem przewodnim była ogólna analiza i ocena sytuacji szkolnictwa wyższego w Polsce po 4 latach obowiązywania tzw. „Ustawy 2.0” oraz problemy z pozyskiwaniem nowych członków NSZZ Solidarność – szczególnie spośród młodego pokolenia.

Obrady uświetnione zostały wystąpieniami zaproszonych gości m.in.: PROREKTORA DS.  KSZTAŁCENIA UWM w Olsztynie dr hab. Paweł WYSOCKIEGO, prof. UWM, Przewodniczącego KRAJOWEJ SEKCJI NAUKI NSZZ SOLIDARNOŚĆ  dr Dominika Szczukockiego, Przewodniczącego KRAJOWEJ SEKCJI OŚWIATY I WYCHOWANIA NSZZ SOLIDARNOŚĆ mgr Ryszarda Proksy oraz Przewodniczącego Regionu Warmińsko-Mazurskiego NSZZ "Solidarność" Józefa Dzikiego.  

W ramach dyskusji poruszono istotne kwestie z punktu widzenia pracowników m.in. wzrostu wynagrodzeń w szkolnictwie wyższym, procedury oceny pracowniczej, systemu akredytacji kierunków kształcenia, działań NSZZ "Solidarność" mających na celu pozyskania nowych członków ze szczególnym uwzględnieniem młodych pracowników szkół wyższych.   

Uczestnicy Forum przez aklamację poparli Apel do Prezydenta RP Andrzeja Dudy zdefiniowany przez XXX KZD NSZZ "Solidarność" w dniu 27.05.2022 r. o podjęcie działań mających na celu poprawę sytuacji finansowej na uczelniach oraz w instytutach badawczych i naukowych. Dużą uwagę uczestnicy zwracali na konieczność opracowania strategii marketingowej w celu wykreowania pozytywnego wizerunku NSZZ Solidarność w mediach klasycznych i społecznościowych. 

"Obrady przebiegały w dobrej atmosferze, były rzeczowe i konstruktywne. Wartością dodaną jest integracja środowiska Związkowego na uczelniach wyższych" - podkreśliła Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Sekretarz generalny NATO: wszyscy członkowie Sojuszu są zgodni, że Ukraina przystąpi do tej organizacji z ostatniej chwili
Sekretarz generalny NATO: wszyscy członkowie Sojuszu są zgodni, że Ukraina przystąpi do tej organizacji

Wszystkie kraje członkowskie Sojuszu Północnoatlantyckiego są zgodne, że Ukraina przystąpi do tej organizacji, a Rosja nie dysponuje w tym względzie żadnym prawem weta - oznajmił w czwartek rano sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, uczestniczący w nieformalnym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych państw Sojuszu w stolicy Norwegii Oslo.

Wyciekł wewnętrzny sondaż PiS. Zaskakujący wynik z ostatniej chwili
Wyciekł wewnętrzny sondaż PiS. Zaskakujący wynik

Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na ponad 40-proc. poparcie – wynika z wewnętrznego sondaż przeprowadzonego przez PiS, do którego dotarła Interia.

Morawiecki: W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć kwestię reformy UE z ostatniej chwili
Morawiecki: W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć kwestię reformy UE

„W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć m.in. kwestię reformy UE. To jednomyślność vs większość kwalifikowana; Polska jednoznacznie uważa, że jednomyślność jest zaworem bezpieczeństwa, który chroni przed dominacją większych państw” – poinformował premier Mateusz Morawiecki w środę.

Komisarz UE ds. sprawiedliwości: „Komisja ds. badania rosyjskich wpływów budzi poważne obawy” z ostatniej chwili
Komisarz UE ds. sprawiedliwości: „Komisja ds. badania rosyjskich wpływów budzi poważne obawy”

– Powołanie komisji do zbadania rosyjskiej ingerencji w bezpieczeństwo wewnętrzne Polski w latach 2007–2022 budzi poważne obawy co do zgodności z prawem unijnym – oświadczył w czwartek podczas debaty w Parlamencie Europejskim komisarz UE ds. sprawiedliwości Didier Reynders.

Wałęsa podałby rękę Kaczyńskiemu? „Jeśli padnie na kolana i przeprosi” z ostatniej chwili
Wałęsa podałby rękę Kaczyńskiemu? „Jeśli padnie na kolana i przeprosi”

Były prezydent Lech Wałęsa w wywiadzie dla Onetu zdradził, w jakich okolicznościach mógłby pogodzić się z Jarosławem Kaczyńskim i podać mu rękę.

Wielka Brytania: Polak pobity kijem golfowym przez grupę nastolatków. „Ohydny atak na tle rasowym” z ostatniej chwili
Wielka Brytania: Polak pobity kijem golfowym przez grupę nastolatków. „Ohydny atak na tle rasowym”

W Telford, w środkowo-zachodniej Anglii, grupa nastolatków zaatakowała kijem golfowym obywatela Polski, wskutek czego trafił on do szpitala, a będącego świadkiem ataku jego 10-letniego syna zwyzywała – poinformowała w środę policja regionu West Mercia.

Rosja zamyka dwie fińskie placówki konsularne. „To odwet za NATO” z ostatniej chwili
Rosja zamyka dwie fińskie placówki konsularne. „To odwet za NATO”

Rosja ogłosiła, że od lipca funkcjonowanie fińskich placówek konsularnych w Murmańsku i Pietrozawodsku nie zostanie wznowione oraz że zamyka swój konsulat generalny w Lappeenrancie przy granicy z Finlandią. W Moskwie do MSZ na rozmowę wezwano fińskiego ambasadora Anttiego Helanterę. To kolejny odwet za wejście Finlandii do NATO – komentuje fińska prasa.

Debata w PE o komisji ds. rosyjskich wpływów. Beata Szydło nie przebierała w słowach: „Wstyd, Sikorski!” z ostatniej chwili
Debata w PE o komisji ds. rosyjskich wpływów. Beata Szydło nie przebierała w słowach: „Wstyd, Sikorski!”

– Wstyd, Sikorski, że byłeś kiedyś ministrem spraw zagranicznych! Wstyd, że na tej sali są teraz byli polscy premierzy, którzy kiedyś reprezentowali partie, które zaciągały w Moskwie pożyczki – mówiła podczas debaty w Parlamencie Europejskim była premier Beata Szydło.

Głośny transfer na horyzoncie. Agent Lewandowskiego został przyłapany z ostatniej chwili
Głośny transfer na horyzoncie. Agent Lewandowskiego został przyłapany

Menadżer Roberta Lewandowskiego pojawił się w Barcelonie. Pini Zahavi został przyłapany w towarzystwie prezesa Barcelony Joana Laporty. Z informacji mediów wynika, że chodzi o głośny transfer.

Macron chce ROZBROJENIA wschodniej flanki NATO z ostatniej chwili
Macron chce ROZBROJENIA wschodniej flanki NATO

Emmaneul Macron opowiedział się za częściowym rozbrojeniem wschodniej flanki NATO po wojnie w Ukrainie.

Emerytury
Stażowe