Radny PO porównał stacjonowanie wojsk ZSRR w PRL do stacjonowania amerykańskich żołnierzy? Opublikowano nagranie [WIDEO]

„[Radny PO – przyp. red.] porównuje stacjonowanie wojska ZSRR w PRL do dzisiejszego stacjonowania amerykańskiego wojska w wolnej Polsce” – napisał na Twitterze polityk Solidarnej Polski i opublikował nagranie.
 Radny PO porównał stacjonowanie wojsk ZSRR w PRL do stacjonowania amerykańskich żołnierzy? Opublikowano nagranie [WIDEO]
/ fot. Twitter

„KOMPROMITUJĄCE! Paweł Bartnik, radny PO ze Szczecina mówi, że "PRL nie było okupowanym państwem" i co bardziej szokujące, porównuje stacjonowanie wojska ZSRR w PRL do dzisiejszego stacjonowania amerykańskiego wojska w wolnej Polsce [pisownia oryginalna – przyp. red.]” – napisał na Twitterze polityk Solidarnej Polski i szczeciński radny Dariusz Matecki.

Do komentarza Matecki załączył nagranie, w którym możemy usłyszeć wypowiedź radnego Platformy Obywatelskiej.

– Armia radziecka stała na Mickiewicza, tam gdzie jest uniwersytet i IPN. Tam było wojsko radzieckie i z tym nie dyskutuję. W ramach wojsk, tak jak dzisiaj Amerykanie stoją, to oni wtedy stali tutaj – powiedział Bartnik.

– PRL był tak samo niezależnym bytem politycznym jak Białoruś. Jeśli ktoś porównuje dziś stacjonowanie wojsk amerykańskich na terenie Polski do stacjonowania wojsk Związku Radzieckiego na terytorium PRL, to kupię panu książkę prof. Roszkowskiego do historii – odparł Matecki.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe