Zwolnieni dyscyplinarnie działacze Solidarności w Castorama Polska przywróceni do pracy!

„Po ponad 900 dniach procesów i pozostawania bez pracy trójka z dziesięciu zwolnionych członków naszej komisji wraca do pracy. Ewa, Marek (zastępca przewodniczącego) i Wojtek (przewodniczący naszej organizacji) po prawomocnych wyrokach sądu zostali przywróceni do pracy” – pisze „S” w Castorama Polska.
 Zwolnieni dyscyplinarnie działacze Solidarności w Castorama Polska przywróceni do pracy!
/ fot. solidarnosc-castorama.pl

Po ponad 900 dniach procesów i pozostawania bez pracy trójka z dziesięciu zwolnionych członków naszej komisji wraca do pracy. Ewa, Marek (zastępca przewodniczącego) i Wojtek (przewodniczący naszej organizacji) po prawomocnych wyrokach sądu zostali przywróceni do pracy. Solidarność wygrała, wygrała też sprawiedliwość i prawda, dzięki czemu nie doszło do zniszczenia naszej organizacji. Sąd potwierdził nasze zdanie o bezprawności zwolnień działaczy, jakich dopuścił się pracodawca

– poinformowała NSZZ „Solidarność” w Castorama Polska.

Jak podkreślono, okres walki o sprawiedliwość był także okresem próby „S” w Castoramie.

„Dziś jednak cieszymy się z pierwszych sukcesów i oczekujemy na kolejne. Dziękujemy wszystkim członkom, którzy z nami wytrwali w tym trudnym okresie. Bo to dzięki Wam mieliśmy siłę do walki o sprawiedliwość. Dziękujemy również Władzom i Organizacjom Solidarności za wsparcie i pomoc, jaką otrzymaliśmy, bo bez niej nie dalibyśmy rady. Po raz kolejny potwierdziło się, że «Solidarność to jeden i drugi, nigdy jeden przeciw drugiemu»” – czytamy.

Z żalem przyznano jednak, że „do dnia dzisiejszego nie doczekaliśmy się na refleksję ze strony pracodawcy i nie usłyszeliśmy słowa «przepraszam»”.

„Mimo tego nadal liczymy na współpracę dla dobra wszystkich pracowników, a w sprawach spornych oraz bezprawnych działań pracodawcy będziemy kontynuować i inicjować działania związkowe” – dodaje „S” w Castorama Polska.

Zachęcamy wszystkich pracowników Castorama Polska sp. z o.o. jak i Castorama Polska Oddział I do wstępowania w szeregi „S” i budowania silnej organizacji.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe