Schetyna lawiruje ws. posady dla Giertycha. „Temat wakacyjny”

Tomasz Grodzki zdradził, że Platforma Obywatelska chce rozdzielenia funkcji ministra sprawiedliwości oraz prokuratora generalnego. Tym drugim mógłby według marszałka Senatu zostać Roman Giertych. O ten pomysł został zapytany były szef PO Grzegorz Schetyna.
Roman Giertych i Grzegorz Schetyna Schetyna lawiruje ws. posady dla Giertycha. „Temat wakacyjny”
Roman Giertych i Grzegorz Schetyna / fot. YouTube / Onet // Flickr / CC BY 2.0

We wtorek marszałek Senatu Tomasz Grodzki spotkał się z mieszkańcami powiatu polickiego. Jednym z tematów, które poruszył, była kwestia praworządności w Polsce. Jak stwierdził, nie wierzy, że jest z nią wszystko w porządku.

Grodzki zdradził także, że Platforma Obywatelska chce rozdzielenia funkcji ministra sprawiedliwości oraz prokuratora generalnego. Tym drugim mógłby według marszałka Senatu zostać Roman Giertych.

CZYTAJ WIĘCEJ: Grodzki ma pomysł. „Giertych prokuratorem generalnym”. Internauci nie mieli litości

– Priorytetem nie jest odsunięcie PiS od władzy. Priorytetem jest odbudowa Polski poprzez odsunięcie PiS od władzy – powiedział.

Schetyna odpowiadaO pomysł Tomasza Grodzkiego w trakcie programu „Rozmowa Piaseckiego” na antenie TVN24 został zapytany były szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

– To jest stary pomysł, który się pojawiał lat temu, jeszcze w poprzedniej kadencji. Nie mam takiego wrażenia, że to jest temat… Może jest wakacyjnym [tematem – przyp. red.], ale nie jest polityczny

– stwierdził ważny polityk PO.

CZYTAJ TAKŻE: Duża przewaga Zjednoczonej Prawicy nad partią Tuska. Złe wieści dla Kosiniaka-Kamysza [SONDAŻ]

Jak dodał, „Platforma Obywatelska i opozycja powinna mówić o tym, jak ma wyglądać prokuratura i kiedy ją znowu uniezależnimy”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe