„Duży dom z basenem…” Julia Przyłębska ujawniła swój majątek

Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska opublikowała swoje oświadczenie majątkowe. Można je znaleźć na stronie internetowej TK.
 „Duży dom z basenem…” Julia Przyłębska ujawniła swój majątek
/ Prezes TK Julia Przyłębska / Stanisław Loba - http://trybunal.gov.pl/fileadmin/content/sedziowie/Przylebska.jpg/CC BY-SA 4.0

W 2016 roku Sejm uchwalił ustawę o statusie sędziów Trybunału Konstytucyjnego, zgodnie z którą sędziowie są zobowiązani do złożenia oświadczenia o swoim stanie majątkowym.

Wczoraj TK opublikował oświadczenia 10 sędziów, w tym właśnie prezes Julii Przyłębskiej. W komunikacie prezes Trybunału napisała, że zrobiła to m.in., by zapobiec oszczerstwom. Przypomnijmy, że wcześniej prezes złożyła wniosek o zastrzeżenie jawności swojego oświadczenia majątkowego i tak też się stało. Jej oświadczenie utajniła pierwsza prezes Sądu Najwyższego.

Oświadczenie majątkowe Przyłębskiej

Z oświadczenia wynika, że Julia Przyłębska ma dom o powierzchni ponad 256 mkw. Podkreśla, że łączna powierzchnia budynku wynosi 308 mkw., gdyż ma także garaż o powierzchni ponad 51 mkw.

Na działce znajduje się basen oraz domek techniczny, w którym znajduje się oprzyrządowanie basenowe i pomieszczenie gospodarcze, o łącznej powierzchni 18 mkw. – informuje Julia Przyłębska w swoim oświadczeniu majątkowym.

Cała działka, na której stoi dom, ma 2001 mkw.

Z oświadczenia wynika, że Julia Przyłębska ma także zaciągnięty kredyt na zakup domu w wysokości 237 tys. zł. Przyłębska ma także dwa kredyty konsumpcyjne na 25 i 30 tys. zł.

Prezes TK ma także oszczędności w gotówce. Chodzi o 250 tys. zł i 25 tys. euro. Julia Przyłębska posiada także Skodę Fabię z 2015 roku.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe