Jourová: „Nowela ustawy o SN nie wypełnia warunków”. Rzecznik PiS: „To jej prywatna opinia”

– Ze stanowiska rzecznika Komisji Europejskiej wynika, że wypowiedź wiceszefowej KE Věry Jourovej, że nowela ustawy o SN nie wypełnia warunków zawartych w KPO, była wypowiedzią prywatną, żadne decyzje KE w tej sprawie nie zapadły – powiedział dziś na antenie TVP rzecznik PiS Radosław Fogiel.
 Jourová: „Nowela ustawy o SN nie wypełnia warunków”. Rzecznik PiS: „To jej prywatna opinia”
/ Vera Jurova / Screen YouTube Ministerstwo Cyfryzacji

Wiceprzewodnicząca KE Věra Jourová została zapytana w czwartek podczas posiedzenia Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (LIBE) Parlamentu Europejskiego, czy nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym wypełnia warunki określone w Krajowym Planie Odbudowy.

Nie, nie wypełnia

– odparła Jourova.

CZYTAJ WIĘCEJ: Polska nie otrzyma pieniędzy z KPO? Niepokojące słowa wiceprzewodniczącej KE

 

„To prywatna wypowiedź pani Jourovej”

Fogiel stwierdził w TVP, że od słów Jourovej właściwie odciął się rzecznik KE, mówiąc, że żadne oceny nie są jeszcze przez Komisję dokonane oraz żadne decyzje nie zostały podjęte i „jest to w zasadzie wypowiedź prywatna pani Jourovej”.

– Pani Jourová w Komisji Europejskiej reprezentuje Czechy i była tam desygnowana przez poprzedni rząd. Nie zdradzając zbyt wiele, mogę powiedzieć, że z naszych rozmów ze stroną czeską wynika, iż po najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego szanse pani Jourovej na ponowne członkostwo w komisji są niewielkie

– powiedział Fogiel.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe