„Grupa nieudaczników z Tuskiem, Kosiniakiem…” Terlecki nie wytrzymał

Inflacja w czerwcu wzrosła o 15,6 proc. rok do roku. Tak wysokiego wzrostu cen nie widzieliśmy od marca 1997 r. „Gromada nieudaczników z Tuskiem, Kosiniakiem czy Hołownią krytykuje rząd (?!) za inflację” – stwierdził na Twitterze wicemarszałek Sejmu i ważny polityk PiS Ryszard Terlecki. Dodał, że „gdyby to oni rządzili, mielibyśmy 60 procent inflacji jak w Turcji”.
Ryszard Terlecki  „Grupa nieudaczników z Tuskiem, Kosiniakiem…” Terlecki nie wytrzymał
Ryszard Terlecki / fot. YouTube

Inflacja w czerwcu wzrosła o 15,6 proc. rok do roku – przekazał w piątek Główny Urząd Statystyczny w tzw. odczycie flash. W poprzednim miesiącu było 13,9 proc. wzrostu rok do roku. Eksperci zwracają uwagę, że tak wysokiego wzrostu cen nie widzieliśmy od marca 1997 r.

CZYTAJ WIĘCEJ: Inflacja po raz kolejny w górę. Są najnowsze dane GUS

Wcześniej S&P Global opublikował wyniki badania aktywności przemysłu. Wskaźnik PMI, obrazujący kondycję polskiego przemysłu, spadł do najniższego poziomu od dwóch lat i okazał się zdecydowanie niższy, niż zakładano. Paradoksalnie złe dane gospodarki mogą jednak spowolnić inflację, a co za tym idzie – podwyżki stóp procentowych.

„PMI dla polskiego przemysłu za czerwiec zmasakrowany… Nie ma co myśleć o dalszym zoastrzaniu polityki pieniężnej… Podwyżka o 50pb w posiedzeniu w przyszłym tygodniu byłaby bardzo odważna. Każda większa to olbrzymie ryzyko [pisownia oryginalna – przyp. red.]” – stwierdził na Twitterze główny ekonomista PKO BP Piotr Bujak.

Terlecki nie przebiera w słowach

W sprawie inflacji głos postanowił zabrać także szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki, który w ostrych słowach uderzył w polityków opozycji.

„Gromada nieudaczników z Tuskiem, Kosiniakiem czy Hołownią krytykuje rząd (?!) za inflację” – stwierdził na Twitterze i dodał, że „gdyby to oni rządzili mielibyśmy 60 procent inflacji jak w Turcji [pisownia oryginalna – przyp. red.]”.

„Na szczęście mogą tylko jazgotać” – zakończył.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe