Aktywistka KOD i radna klubu Brejzy w roli „zwykłych mieszkańców” w TVN24?

W serwisie informacyjnym stacja TVN24 wyemitowała w piątek materiał mający przedstawiać relacje „zwykłych mieszkańców”, którzy nie dostali się na spotkanie z prezesem PiS, Jarosławem Kaczyńskim. Jak donosi portal tvp.info, w roli rozmówców pojawiły się aktywistka KOD podpisana jako „mieszkanka Grudziądza” i radna z Inowrocławia należąca do klubu Ryszarda Brejzy – również podpisana jako mieszkanka miasta.
 Aktywistka KOD i radna klubu Brejzy w roli „zwykłych mieszkańców” w TVN24?
/ Logo TVN24, zdjęcie ilustracyjne / Flickr.com/Piotr Drabik/(CC BY 2.0)

Szef PiS zamierza do końca roku odwiedzić każdy z niedawno utworzonych 94 okręgów partyjnych. Sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski mówił, że spotkania z wyborcami są dla Prawa i Sprawiedliwości najważniejsze.

Minionej niedzieli prezes PiS pojawił się m.in. w Grudziądzu i Inowrocławiu.

W piątek stacja TVN24 w serwisie informacyjnym nawiązała do wizyt prezesa PiS w tych miastach. W materiale prowadząca stwierdziła: „Ci, którym w portfelu brakuje pieniędzy, chcieliby porozmawiać z rządzącymi na ten temat. Kiedy w ich mieście pojawia się Jarosław Kaczyński, to oni na takim otwartym spotkaniu chcą być. Ale im się to nie udaje”. 

Później pojawiło się kilka nagrań mających pokazać reakcję „zwykłych obywateli”. Mikrofon podano dwóm kobietom podpisanym jako „mieszkanka Inowrocławia” i „mieszkanka Grudziądza”.  

Jak przekazał portal tvp.info: pierwsza z rozmówczyń TVN24, Ewa Kempska, to radna klubu Porozumienie Ryszarda Brejzy. Z kolei druga to Helena Kopycińska, zaangażowana aktywistka Komitetu Obrony Demokracji.  

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe