"To gorzej niż zbrodnia". Schetyna zabiera głos ws. incydentu ze Sterczewskim

Był lider PO odniósł się do incydentu, w którym – jak poinformowało RMF – "jadący zygzakiem" rowerzysta został przez patrol policji zatrzymany do kontroli. Kłopotliwym rowerzystą okazał się być poseł KO "Franek Sterczewski", który w dodatku odmawiał poddania się badaniu alkomatem, zasłaniając się przy tym immunitetem poselskim.
Grzegorz Schetyna
Grzegorz Schetyna / CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons

Poseł Sterczewski na pewno dostał nauczkę, czego robić nie można. Dla mnie szokujący był fakt, ze kilka godzin po incydencie film z kamery policyjnej był już w rękach TVP Info

– mówił Schetyna w wywiadzie udzielonym Interii.

Film ukazujący incydent Sterczewskiego szybko znalazł się w mediach społecznościowych. Schetyna grzmi, że tego rodzjau nieodpowiedzialne zachowanie polityka jest "wykorzystywane, aby uderzyć w posła opozycji".

Dziennikarz prowadzący wywiad zauważył, że "nikt Franka Sterczewskiego siłą na rower nie wsadził" i nikt go "nie zmusił do zasłaniania się legitymacją poselską".

– To gorzej niż zbrodnia, to błąd.

– nie ukrywa Schetyna.

Schetyna w wywiadzie przyznał, że "Franek nie jest typowym parlamentarzystą".

Incydent "Franka" Sterczewskiego

W omawianym nagraniu kłopotliwy dla KO poseł w rozmowie z funkcjonariuszami policji stwierdził m.in., że "nudzi mu się w ch***". Na pytanie policjantów, czy spożywał alkohol, stwierdził: "Wczoraj, że tak powiem".

CZYTAJ WIĘCEJ: „Nudzi mi się w ch***”. Opublikowano nagranie z zajścia z posłem Sterczewskim [WIDEO]

Warty podkreślenia jest fakt, że przed groteskowym incydentem Sterczewski był wiceprzewodniczącym... Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

CZYTAJ TEŻ: Co wynika z wewnętrznych sondaży PO? Onet: „Tusk szykuje uderzenie”


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe