„Ponad 10 tys. mieszkańców miasta jest więzionych i torturowanych”. Ukraińcy przekazują najnowsze informacje z Mariupola

Ponad 10 tys. mieszkańców okupowanego przez siły rosyjskiego Mariupola w obwodzie donieckim Ukrainy znajduje się w więzieniach separatystycznej Donieckiej Republiki Ludowej – poinformowała w sobotę niepełniąca już de facto władzy ukraińska rada miejska Mariupola na Telegramie. Dodano, że więzieni są torturowani i głodzeni.
Zniszczony przez rosyjskie wojska Mariupol  „Ponad 10 tys. mieszkańców miasta jest więzionych i torturowanych”. Ukraińcy przekazują najnowsze informacje z Mariupola
Zniszczony przez rosyjskie wojska Mariupol / fot. YouTube / VOA News

Rada miejska Mariupola opierająca się na informacjach pochodzących od mieszkańców, a także ukraińskiego wywiadu podała, że wiadomo o czterech więzieniach, w których osadzeni zostali mieszkańcy Mariupola: dwóch w Jełeniwce i jednym w Makijiwce, zaś czwarte to areszt śledczy w Doniecku.

Według rady ludzie przetrzymywani są w straszliwych warunkach.

„Po 10 osób jest zamkniętych w ciasnych celach 2 na 3 metry. Mieszkańcy Mariupola prawie nie dostają wody ani jedzenia. Nie są wypuszczani na zewnątrz. Nie mają żadnego dostępu do normalnej pomocy medycznej i są poddawani różnym torturom – od psychicznych po fizyczne”

– podkreśliła rada


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe